Mistrzostwa Oceanii w triathlonie

Wczoraj w Devonport (Australia) zakończyły się Mistrzostwa Oceanii w triathlonie. Były one częścią olimpijskich kwalifikacji. Na starcie pojawiły się tylko dwie reprezentacje: Australia i Nowa Zelandia.

MĘŻCZYŹNI:

Pierwszą konkurencję – pływanie z czasem 00:15:23 wygrał Australijczyk James Seear. Trasę kolarską najszybciej pokonał Ryan Bailie z Australii (00:58:38). Świetny bieg pozwolił wspiąć się na pierwsze miejsce Ausralijczykowi Brendanowi Sextonowi. Srebro za sprawą Krisa Gemmella zdobyła Nowa Zelandia. Brąz przypadł w udziale Aaronowi Royle z Australii. Olimpijska kwalifikacja powędrowała do gospodarzy turnieju.

Medaliści:

1.Brendan Sexton 01:46:46 (00:15:56 + 00:58:57 + 00:30:57)

2.Kris Gemmel 01:47:27 (00:15:48 + 00:58:59 + 00:31:42)

3.Aaron Royle 01:48:02 (00:15:31 + 00:59:18 + 00:32:12)

KOBIETY:

Wśród pań po pływaniu sytuacja wyglądała niezwykle interesująco. Australijki Emma Jackson, Erin Densham, Natalie van Coevorden oraz Nowozelandka Nicky Samuels uzyskały w pływaniu czas 00:13.30. Po pierwszej konkurnecji liderki były,aż cztery. Najlepszy czas w jeździe na rowerze uzyskała Samuels i została samodzielną liderką. Niestety, nienajlepszy bieg spowodował, że reprezentantka Nowej Zelandii spadła na piątą pozycję. Bardzo dobrze pobiegła za to Jackson i to ona zostąła Mistrzynią Australii, zdobywając przy okazji olimpijską kwalifikację dla swojego kraju.