Mistrzostwa Świata U-17 w podnoszeniu ciężarów: Polacy wciąż bez medalu

Kolejny dzień zmagań młodych sztangistów na Mistrzostwach Świata U-17 nie przyniósł nam wyczekiwanego medalu. Na pomoście, w słowackich Koszycach, stanął do rywalizacji tylko jeden reprezentant naszego kraju. Szymon Skoczek, startujący w kategorii do 69 kg, zajął dwunaste miejsce.

Polak rozpoczął konkurencję rwania od 110 kilogramów, które spokojnie zaliczył. Następnie trener polskiej kadry zaanonsował 113 kilogramów. Skoczek wyrwał sztangę o tym ciężarze w, ostatnim, trzecim podejściu. Po pierwszej konkurencji, nasz reprezentant plasował się na jedenastym miejscu. W podrzucie, zawodnik biało-czerwonych spisał się nieco gorzej. Najpierw uniósł 135 kilogramów, następnie spalił podejście na 139 kg, by ostatecznie podrzucić ten ciężar. W drugiej konkurencji Polak zajął 13. miejsce. W dwuboju jednak, w którym uzyskał 252 kilogramy, został sklasyfikowany na dwunastej pozycji. To wynik aż o 59 kilogramów gorszy od zwycięzcy zawodów – Jawada Karrara Mohammeda. Irakijczyk nie miał problemów z wygraniem mistrzostwa, a rezultatem 311 kg pobił, należący od 2005 roku do Erkanda Qerimaja, rekord świata młodzieżowców. Drugi na podium – Rosjanin Ketag Kugajew – stracił do niego 13 kilogramów. Jemu jednak także należą się ogromne wyrazy szacunku, bowiem w dniu zawodów miał zaledwie 14 lat i 264 dni. Brązowy medal wywalczył Kazach Albert Linder z wynikiem 297 kg.

Trzeciego dnia światowego czempionatu rywalizowały również panie. W kategorii do 58 kilogramów zwyciężczyni – Ksenia Maksimowa – zdeklasowała rywalki. Rosjanka uzyskała 205 kg w dwuboju i okazała się lepsza od, koleżanki z reprezentacji, Aliny Fitowej aż o 27 kg, która zajęła drugie miejsce. Brązowy medal wywalczyła Turczynka Mehtap Kurnaz. W kategorii wagowej do 63 kg również wygrała Rosjanka. Nadieżda Likaczewa uzyskała wynik 210 kg, który był lepszy, o 4 kg, od wyniku Rumunki Eleny Tomy i o 18 kg lepszy od rezultatu Rosive Silgado z Kolumbii.

Jutro, przedostatniego dnia rywalizacji, zobaczymy trzech reprezentantów biało-czerwonych. W kategorii do 77 kg, w grupie B, wystartuje Mariusz Petka. W kategorii do 85 kg, również w grupie B, zobaczymy Mirosława Derenia. Największe szanse na medal, będzie miała jednak Jolanta Wiór startująca w kategorii do 69 kg.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password