Pływanie Synchroniczne – Mistrzostwa Świata w Budapeszcie 2017 – dzień 2.

Po rosyjskiej szkole pływania synchronicznego można oczekiwać wiele, a dziś jej uczniowie po raz kolejny udowodnili, że na świecie nie mają sobie równych. Złoty medal Svetlany Kolesnichenko i wygrana w kwalifikacjach duetów mieszanych to dla nich dopiero początek!

UKŁAD TECHNICZNY SOLISTEK – FINAŁ

Pierwszy solowy złoty krążek do swojej bogatej kolekcji dołożyła Svetlana Kolesnichenko. Rosjanka pokazała pełnię swoich możliwości, płynąc jeszcze lepiej niż w eliminacjach. Wzorowo wykonany program został oceniony na rekordowe 95,2036 punktów. Srebrny medal z Kazania obroniła Ona Carbonell. Zawodniczce udało się wyeliminować drobne błędy techniczne i uzyskać lepszą notę za elementy, lecz to nie wystarczyło, by pokonać koleżankę z Rosji. Co nie udało się Hiszpance, powiodło się w przypadku Anny Voloshyny. Ukrainka o włos wyprzedziła Yukiko Inui, z którą przegrała we wczorajszych kwalifikacjach, kończąc rywalizację na najniższym stopniu podium.

WYNIKI

Miejsce Kraj Zawodniczka Nota
1 Rosja Svetlana Kolesnichenko 95.2036
2 Hiszpania Ona Carbonell 93.6534
3 Ukraina Anna Voloshyna 91.9992
4 Japonia Yukiko Inui 91.7490
5 Kanada Jacqueline Simoneau 89.5000

DUETY MIESZANE – ELIMINACJE

Mikhaela Kalancha i Aleksandr Maltsev szczegóły dotyczące swojego występu trzymali w sekrecie do ostatniej chwili, by dziś sprawić widzom i sędziom przyjemną niespodziankę. Ich układ opowiadał i historię kłócącej się pary, a jago pierwsza część, wykonywana na brzegu basenu, przywodziła na myśl argentyńskie tango. W wodzie Rosjanie spisali się bezbłędnie. Wszystkie figury wykonywali spokojnie i z gracją, idealnie wpasowując się w nieco mroczną, często zmieniającą rytm muzykę filmową. Ich nota za wrażenie ogólne była najwyższa w całym konkursie. Na drugim miejscu z minimalną, bo wynoszącą jedynie 0,2, stratą punktową znaleźli się Giorgia Minisini i Manila Flamini. Włosi popłynęli tę samą pełną dramatyzmu, żywiołową choreografię, którą prezentowali już wcześniej w tym sezonie. Choć swój wynik z Francji poprawili o niemal 2 punkty, momentami w ich występie wciąż brakowało zgrania, co odbiło się na wrażeniu ogólnym. W rockandrollowy stylu trzecie miejsce wywalczyli sobie Kaneko Spendlove i Billa Maya. Pełen akrobacji pokazy Amerykanów był technicznie najczyściej wykonanym w dzisiejszych eliminacjach. Awangardowy styl byłych członków Cirque du Soleil nie do końca przypadł jednak do gustu jury, które za wykonanie i wrażenie ogólne przyznało im nieco niższe noty. Choć w punktacji pierwszej trójki było dość ciasno, kolejne miejsca dzieliła już dość wyraźna różnica punktowa. W walce o podium zdają się liczyć jeszcze tylko Japończycy. Yumi Adachi i Atsushi Abe popłynęli dziś dobrze, lecz nie na swoim najwyższym poziomie. Miejmy nadzieję, że w finale pokażą nam pełnię swoich możliwości.

WYNIKI

Miejsce Kraj Zawodnicy Nota
1 Rosja Mikhaela Kalancha, Aleksandr Maltsev 88.4847 (Q)
2 Włochy Manila Flamini, Giorgio Minisini 88.2492 (Q)
3 USA Bill May, Kanako Spendlove 87.9086 (Q)
4 Japonia Atsushi Abe, Yumi Adachi 84.8153 (Q)
5 Hiszpania Berta Ferreras, Pau Ribes 83.4865 (Q)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password