Pływanie synchroniczne – Mistrzostwa Świata w Budapeszcie 2017 – Chińskie niespodzianki w trzecim dniu

Kolejny złoty medal powędrował do rosyjskiej kieszeni. Po solowym sukcesie przyszedł czas na triumf w układzie technicznym duetów. Choć Kolesnichenko i Patskevich spisały się świetnie, to tytuł „women of the day” zdecydowanie należy się Chinkom!

DUETY- FINAŁ UKŁADU TECHNICZNEGO

Najlepszym duetem finału zostały, zgodnie z oczekiwaniami, Rosjanki. Swój debiutancki jazzowy układ Svetlana Kolesnichenko i Aleksandra Patskevich popłynęły czysto techniczne, szybko i precyzyjnie wykonując wymagane elementy. Ich występ zadowolił nawet najbardziej wybrednych kibiców i z łatwością przebił próg 95 punktów. Mimo oczywistej doskonałości, to nie ich start był najbardziej oczekiwanym wydarzeniem konkursu. Uwaga widzów zwrócona była na Jiang Tingting i Jiang Wenwen, które po długiej przerwie wracały do czołówki pływania synchronicznego, na starcie za cel obierając medal mistrzostw świata. Bliźniaczki poradziły sobie doskonale. Ich układ do muzyki flamenco był dość skomplikowany, jednak zawodniczki nie miały problemu z jego wykonaniem i zapewnieniem sobie drugiego miejsca. Po raz kolejny utratę medalu i gorycz porażki z Ukrainą musiała przełknąć Japonia. Voloshyna i Yakhno wyprzedziły Inui i Nakamurę tylko o pół punktu, wykazując się nieco lepszą techniką wykonania figur.

Miejsce Kraj Zawodniczki Nota
1 Rosja Svetlana Kolesnichenko, Aleksandra Patskevich 95.0515
2 Chiny Jiang Tingting, Jiang Wenwen 94.0775
3 Ukraina Anna Voloshyna, Yelyzaveta Yakhno 92.6482
4 Japonia Yukiko Inui, Mai Nakamura 92.0572
5 Hiszpania Ona Carbonell, Paula Ramirez 90.7507

PEŁNE WYNIKI

TEAM- UKŁAD TECHNICZNY ELIMINACJE

Bez niespodzianek w rywalizacji teamów – Rosjanki po raz kolejny zdominowały basen i do finału awansują z 1. miejsca. Choć pozbawione przewodnictwa dotychczasowych liderek, świetnie poradziły sobie ze skomplikowanym układem, technicznie wykonując go bardzo poprawnie. Nota 95,0121 była w pełni zasłużona. Na 2. miejscu uplasowały się Chinki. Ich występ był wielką niewiadomą, bowiem w tym roku zamiast „reprezentacji narodowej”, Chiny wystawiły team z jednej ze swoich prowincji. Dziewczyny w pełni wykorzystały daną im szansę, dając w wodzie znakomite show na najwyższym poziomie. Najlepszą trójkę zamyka Japonia, znów o włos lepsza od Ukrainy. Obie drużyny, choć prezentują zupełnie odmienne style, technicznie popłynęły dziś niemal identycznie. W finale zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni będą musiały uważać, by nie powielić schematu i nie paść po raz trzeci łupem Ukrainy.

Miejsce Kraj Nota
1 Rosja 95.0121 (Q)
2 Chiny 93.0711 (Q)
3 Japonia 91.7484 (Q)
4 Ukraina 91.4917 (Q)
5 Włochy 89.5587 (Q)

PEŁNE WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password