Pływanie synchroniczne – Mistrzostwa Świata w Budapeszcie 2017 – Sensacyjna porażka Rosjan, Polka poza finałem układu dowolnego

Choć wydawało się to niemożliwe, Włochom udało się zatrzymać Rosjan w marszu po absolutne zwycięstwo na basenach Budapesztu. Mix Manila Flamini i Giorgio Minisini zdobył złoty medal mistrzostw świata za układ techniczny wyprzedzając rywali o jedyne 0,034 punktu! W wieczornych eliminacjach awansu do finału układu dowolnego nie udało się wywalczyć Polce, Swietlanie Szczepańskiej. 

DUETY MIESZANE – FINAŁ UKŁADU TECHNICZNEGO

Włosi dokonali historycznego wyczynu, zdobywając dla swojego kraju pierwszy złoty, a czwarty w historii, medal mistrzostw świata w pływaniu synchronicznym. Ich układ zatytułowany „“Krzyk z Lampedusy” nawiązuje do aktualnego kryzysu we Włoszech oraz problemu z falą uchodźców. Jak sami przyznają w wywiadach, sportowcy chcieli wykorzystać międzynarodowy event by zwrócić uwagę świata na ten problem, a nie tylko popłynąć ładną choreografię. Ich mocno nacechowany emocjonalnie występ zjednał im nie tylko publikę, ale i sędziów. Być może to zawarta w nim pasja pozwoliła im, choć minimalnie,  wyprzedzić Rosjan i sięgnąć po złoto. Mikhaela Kalancha i Aleksandr Maltsev zapewne z goryczą będą wspominać ten finał. Ich wersja „Carmen” była zachwycająca; pokazała szybkość i precyzję zawodników oraz zdobyła aprobatę jury. Mimo to, do pierwszego miejsca jednak zabrakło szczęścia. Podobnych rozterek nie będą mieli Kanako Spendlove i Bill May, którzy do domu zabiorą brązowy medal. Zdobyte w cyrku umiejętności połączone z nowoczesną, lekką choreografią dało im bardzo dobrą notę 87,6682 pkt. Znów pecha miała Japonia, która po raz trzeci na tych mistrzostwach otarła się o podium,  kończąc rywalizację na 4. miejscu. 

Miejsce Kraj Duet Wynik
1 Włochy Manila Flamini, Giorgio Minisini 90.2979
1 Rosja Mikhaela Kalancha, Aleksandr Maltsev 90.2639
2 USA Bill May, Kanako Spendlove 87.6682
4 Japonia Atsushi Abe, Yumi Adachi 86.2679
5 Hiszpania Berta Ferreras, Pau Ribes 84.3336

PEŁNE WYNIKI

SOLISTKI – UKŁAD DOWOLNY, ELIMINACJE

W Finale układu dowolnego nie zobaczymy niestety Swietlany Szczepańskiej. Nasza solistka za swój występ uzyskała jedyne 72,0333 pkt, co cało jej dopiero 28. lokatę. Kwalifikacje wygrała Svetlana Kolesnichenko, zostawiając rywalki daleko w tyle dzięki bardzo wysokiej nocie 95,5000 pkt. Za Rosjanką, podobnie jak w klasyfikacji układu technicznego, znalazły się Ona Carbonell i Anna Voloshyna.

Miejsce Kraj Zawodniczka Wynik
1 Rosja Kolesnichenko Svetlana 95.5000
2 Hiszpania Carbonell Ona 94.1667
3 Ukraina Voloshyna Anna 92.8667
4 Japonia Yukiko Inui 91.7490
5 Kanada Jacqueline Simoneau 89.5000

PEŁNE WYNIKI

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password