Mistrzyni olimpijska zadebiutuje w MMA


Dwukrotna złota medalistka olimpijska w judo, Kayla Harrison już niedługo zadebiutuje w Mixed Martial Arts, czyli popularnej MMA. Amerykanka podpisała umowę z World Series of Fighting. 

Amerykanka zapowiadała start w mieszanych sztukach walki po zwycięstwie na igrzyskach w Londynie 2012 roku. Zdecydowała się jednak przedłużyć karierę o kolejne cztery lata. Po zdobyciu drugiego złota w Rio de Janeiro 2016 pojęła ostateczną decyzję o zmianie dyscypliny.

Problemem Amerykanki w zrobieniu kariery w MMA może być jej waga. Najbardziej popularne w kobiecym MMA są dwie kategorie wagowe: słomkowa (do 115 funtów) i kogucia (do 135 funtów). Harrison złote medale olimpijskie zdobywała w kategorii do 78 kilogramów (13 funty). Mierzącej 173 centymetry i mocno zbudowanej zawodniczce może być ciężko znaleźć szansę na rywalizację z wieloma klasowymi rywalkami.

Dla porównania, najsłynniejsza zawodniczka MMA i brązowa medalistka olimpijska w judo z Pekinu, Ronda Rousey na tatami walczyła w kategorii do 70 kg, a  mieszanych sztukach wali rywalizuje w kategorii do 135 funtów.

 Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password