MKOl i McDonald’s kończą współpracę

Międzynarodowy Komitet Olimpijski i McDonald’s podjęły wspólnie decyzję o zakończeniu współpracy przy organizacji kolejnych igrzysk olimpijskich. Jak podkreślają obie strony, doszło do tego w klimacie pełnego zrozumienia i zgody.

Timo Lumme, Dyrektor Marketingu MKOl stwierdził: ” Strategia sponsorowania MKOl przez globalne korporacje ma na celu zapewnienie długoterminowych partnerstw pomagających Ruchowi Olimpijskiemu osiągnąć cele określone w Agendzie 2020, naszej strategicznej koncepcji na przyszłość. Przykładem tej strategii będą ogłoszone wkrótce przełomowe i długoterminowe partnerstwa z istniejącymi i nowymi globalnymi partnerami. W dzisiejszym szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym firma McDonald’s chce skoncentrować się na innych priorytetach biznesowych. Z tego powodu zgodziliśmy się z McDonald’s, aby nasze drogi się rozeszły. Chcialbym podziękować przyjaciołom z tej firmy za zaangażowanie w Ruch Olimpijski, które prezentowała przez wiele dziesięcioleci.”

Szef marketiongu McDonald’s Silvia Lagnado powiedziała natomiast, że: „W ramach naszego globalnego planu rozwoju rozważamy wszystkie aspekty naszej działalności i wspólnie z MKOl podjęliśmy decyzję o skoncentrowaniu się na innych obszarach. Byliśmy dumni z możliwości wspierania Ruchu Olimpijskiego i dziękuję wszystkim naszym klientom, pracownikom, widzom, sportowcom i urzędnikom, a także MKOl i lokalnym komitetom organizacyjnym igrzysk za całe ich poparcie”.

Finansowe szczegóły operacji zakończenia współpracy nie zostały ujawnione. Partnerstwo między MKOl i McDonald’s zakończy się ze skutkiem natychmiastowym. McDonald’s będzie sponsorować zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczang, ale promocje będzie prowadzić tylko na terenie Korei Południowej. Firma zapewni restauracje w Parku Olimpijskim i Wiosce OIimpijkiej. MKOl zaprzecza, by w miejsce McDonaldsa miała w najbliższym czasie pojawić się globalna firma z tego samego segmentu rynkowego.

Żródło: International Olympic Committee Press Release

Bartosz Szafran4914 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password