MP w biegu 24h: Tytuły dla Radzikowskiego i Niwińskiej

logo_pzla_smallAndrzej Radzikowski oraz Aleksandra Niwińska zostali mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym. Zawody odbywały się w ramach Biegu Kukuczki w Katowicach.

Zwycięzca w kategorii mężczyzn pokonał w ciągu 24 godzin dystans 251,113 km. Drugi był 49-letni Sławomir Rzechuła, który przebiegł 222,247 km. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Szynal (206,355 km).

Zdecydowanie najlepszą kobietą została po raz czwarty z rzędu Aleksandra Niwińska. Zawodniczka miejscowego AWF uzyskała wynik 216,304 km. W klasyfikacji open uplasowała się na trzecim miejscu. Na podium stanęły również dwie pozostałe reprezentantki klubu AWF Katowice: Patrycja Bereznowska (204,295 km) oraz Dorota Szeszko (199,378 km).

W ramach zawodów odbył się również bieg maratoński oraz półmaratoński. Na dystansie 42,195 km triumfowali: Bartosz Rynkowski (2:43:59) i Anna Skalska (3:13:35). Trasę dwukrotnie krótszą najszybciej pokonali: Sebastian Fischer (1:20:41) oraz Aleksandra Kośny (1:41:54).