MŚ II dywizji hokeistek: Wygrana Polek

Od zwycięstwa z reprezentacją Hiszpanii rozpoczęły polskie hokeistki występ w rozgrywanych w Seulu Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie dywizji IIB.

Po pierwszej tercji, wygranej przez nasze hokeistki 2:0 wydawało się, że podopieczne trenera Kozyry czeka niezwykle łatwa przeprawa. Porażała zwłaszcza statystyka strzałów. Polki oddały aż 31, przy zaledwie 6 Hiszpanek.
Druga tercja należała już jednak do zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego, które strzeliły Polkom trzy gole i wyszły na prowadzenie.
W 48 minucie do remisu doprowadziła Izabela Malinowska. Tuż przed końcem meczu zwycięstwo biało-czerwonym dała Ewelina Czarnecka.
Polska-Hiszpania 4:3 (2:0, 0:3, 2:0) Bramki dla Polski: Karolina Późniewska (6), Magdalena Szynal (10), Izabela Malinowska (48), Ewelina Czarnecka (49).
Polskie hokeistki  zmierzą się jutro z reprezentacją Belgii. We wtorek zagrają z Islandią, w czwartek z Koreą Południową. W piątek czeka je rywalizacja z ekipą RPA. Awans do wyższej dywizji uzyska tylko najlepsza drużyna turnieju.