MŚ: Już bez biało-czerownych

Maciej Cieplucha nie awansował do programu dowolnego Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Nicei. Z turniejem pożegnał się ostatni reprezentant Polski.

Nircea-2012-MŚ-figurowe-150x150Cieplucha w programie krótkim ustanowił nowy rekord życiowy 57.18pkt. Starczyło to do zajęcia 25 pozycji. Do awansu zabrakło zaledwie 0,04pkt. Start Ciepluchy to z pewnością dobry prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami w Soczi. Polski łyżwiarz poprawił swoje rekordy życiowe w programach krótkim i dowolnym, ponadto zajął najwyższe miejsce w historii swoich startów w Mistrzostwach Globu. Cieplucha ze startu na start pokazuje się z coraz lepszej strony. Przy takim tempie rozwoju za kilka lat nasz młody, 23-letni łyżwiarz będzie mógł śmiało myśleć o wysokich lokatach. Po programie krótkim na prowadzeniu jest główny faworyt Kanadyjczyk Patrick Chan z notą 89.41pkt. Kolejne pozycje na podium zajmują Czech Michal Brezina (87.67pkt) i Daisuke Takahashi z Japonii (85.72pkt). W walce o medale liczyć będą się także Francuz Brian Joubert (4 miejsce – 83.47pkt) i Javier Fernandez z Hiszpanii (5 miejsce – 81.87pkt).

Tymczasem poznaliśmy już medalistów MS w rywalizacji par sportowych. Zwyciężyli faworyzowani Aliona Savchenko i Robin Scholkovy z Niemiec dla których to już czwarty złoty medal Mistrzostw Świata. Zdecydowanymi zwycięzcami drugiej części rywalizacji są jednak Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov. Rosjanie atakowali z ósmej pozycji. Dzięki bardzo dobrej postawie w programie dowolnym udało im się wskoczyć na drugą pozycję, o zaledwie 0,11pkt przegrywając złoty krążek. Podium uzupełnili Japończycy Narumi Takahashi i Mervin Tran.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password