MŚ: Klepacka nadal wiceliderką

Zofia Klepacka utrzymuje drugą lokatę w żeglarskich Mistrzostwach Świata u wybrzeży Kadyksu. W klasyfikacji mężczyzn Przemysław Miarczyński zajmuje 7. miejsce.

Zeszłoroczna wicemistrzyni świata z 2011 roku spisała się w dzisiejszych regatach ponownie przyzwoicie. Klepacka w trzech poniedziałkowych startach uplasowała się kolejno na 3., 5. i 3. miejscu. Do tej pory piąta lokata jest najsłabszym występem naszej żeglarki. (najgorszy wynik nie będzie brany pod uwagę do punktacji łącznej). W klasyfikacji generalnej Klepacka traci 4 punkty do liderki – Lee Korzits (Izrael). Świetnie zaprezentowała się dzisiaj Włoszka – Alessandra Sensini. Reprezentantka Italii odniosła trzy zwycięstwa w regatach u wybrzeży Kadyksu. Druga z Polek, która do tej pory dobrze radziła sobie na tegorocznych MŚ, tym razem zanotowała słabsze rezultaty. Maja Dziarnowska finiszowała na 17., 10. i 9. miejscu i w klasyfikacji generalnej spadła na 5. miejsce. Jutro u wybrzeży Kadyksu zaplanowano kolejne trzy wyścigi. W środę obędą się tzw. wyścigi finałowe.

 

Klasyfikacja po 10. wyścigach:

1. Lee Korzits (Izrael) 17

2. Zofia Klepacka (Polska) 21

3. Alessandra Sensini (Włochy) 27

—————————————————————–

5. Maja Dziarnowska (Polska) 55

23. Agnieszka Bilska (Polska) 140

29. Hanna Zembrzuska (Polska) 172

 

—————————————————————————————-

W rywalizacji mężczyzn po raz kolejny kiepsko spisali się nasi żeglarze. Przemysław Miarczyński kończył dzisiejsze regaty na 10., 8. i 6. miejscu. W klasyfikacji łącznej Polak plasuje się na siódmej pozycji. Niestety jego strata do podium sięga już 22 punktów. Szansa na medal oddaliła się od tegorocznego Mistrza Europy. W jeszcze gorszej sytuacji jest wicemistrz świata z 2011 roku – Piotr Myszka. Polak ponownie zaliczył słabe starty (9., 10. i 12. miejsce) i definitywnie stracił nadzieję na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. W punktacji generalnej po 10. wyścigach na prowadzeniu znajduje się reprezentant Francji – Julien Bontemps. Jutro odbędą się kolejne trzy wyścigi w żeglarskiej klasie RS:X. Do środowego startu finałowego awansuje czołowa dziesiątka regat.

 

Klasyfikacja po dziesięciu wyścigach:

1. Julien Bontemps (Francja) 24

2. Nick Dempsey (Wielka Brytania) 26

3. JP Tobin (Nowa Zelandia) 31

——————————————————————

7. Przemysław Miarczyński (Polska) 53

10. Piotr Myszka (Polska) 85

11. Michał Majewski (Polska) 94

28. Paweł Tarnowski (Polska) 194

33. Łukasz Grodzicki (Polska) 212

50. Jan Suliński (Polska) 329

57. Paweł Jankowski (Polska) 369

 

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password