MŚ kobiet w zapasach: Z Kanady wracamy bez medalu

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata w zapasach kobiet, które odbywają się w Strathcona Country, do rywalizacji przystąpiły dwie Polki: Anna Łukasiak (w kategorii do 48 kg) i Monika Michalik (63 kg). Łukasik powtórzyła wynik Roksany Zasiny i Katarzyny Krawczyk – dotarła do ćwierćfinału. Natomiast już pierwszą walkę w turnieju przegrała Monika Michalik. Jej rywalka dotarła do finału, co pozwoli Polce na walkę w repasażach, niestety tam również poniosła porażkę.

Kompletne wyniki Mistrzostw Świata znajdziecie w zakładce z wynikami najważniejszych imprez.  

Łukasiak zmagania rozpoczęła bardzo pomyślnie. W 1/8 finału nie miała większych problemów z pokonaniem zawodniczki z Indii – Priyanki Singh. W ćwierćfinale trafiła na brązową medalistkę Mistrzostw Świata w 2007 roku i siódmą zawodniczkę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – Xiaomei Li. Chinka okazała się dla naszej zapaśniczki zbyt mocna. Później powtórzył się czarny scenariusz z dwóch ostatnich dni. Rywalka Polki dotarła do półfinału i przegrała pojedynek, który mógł dać Łukasiak repasaże…

Monika Michalik nie miała zbyt szczęśliwego losowania. W pierwszej rundzie spotkała się z wicemistrzynią Europy z 2011 roku – Taybe Yusein. Bułgarka ostatecznie wygrała to starcie, ale było ono bardzo wyrównane. Pierwsza runda rozpoczęła się dla Michalik znakomicie – wygrała ją 2:0 i w niezłej sytuacji przystąpiła do drugiej odsłony. W niej również była bliska odniesienia sukcesu. Zabrakło bardzo niewiele. Rywalka Polki poszła za ciosem i ostatecznie wyeliminowała naszą olimpijkę. Na szczęście okazała się na tyle mocna, że dotarła do finału i w nocy walczyła o złoto (ostatecznie przegrała z Amerykanką Eleną Pirozhkov). Otworzyło to Michalik szansę walki o trzecie miejsce w turnieju. W pierwszej rundzie repasaży jej rywalką była reprezentantka gospodarzy – Justine Bouchard – Mistrzynią Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej z 2010 roku. Niestety – również ona okazała się dla Polki za mocna.

Z Kanady czteroosobowa reprezentacja Polski wraca bez medalu. Szczytem możliwości okazał się ćwierćfinał. Okazja do poprawki – już za rok, w Budapeszcie.

Wyniki:

48 kg:

1. Vanesa Kaladzinskaya (Białoruś)

2. Eri Tosaka (Japonia)

3. Xiaomei Li (Chiny)

3. Jaqueline Schellin (Niemcy)

…8. Anna Łukasiak (Polska)

1/8 finału:

Anna Łukasiak – Priyanka Singh (Indie)   3:0 (2:0, 1:0)

1/4 finału:

Anna Łukasiak – Xiaomei Li (Chiny)   0:3 (0:3, 0:1)

 

63 kg:

1. Elena Pirozhkov (USA)

2. Taybe Yusein (Bułgaria)

3. Justine Bouchard (Kanada)

3. Luozhuoma Xi (Chiny)

…10. Monika Michalik (Polska)

1/8 finału:

Monika Michalik – Taybe Yusein (Bułgaria)   1:3 (2:0, 1:2, 0:1)

I runda repasaży:

Monika Michalik – Justine Bouchard (Kanada)   1:3 (0:1, 1:2)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password