MŚ: Niezły występ Polek

Niemka Magdalena Neuner zdobyła złoty medal podczas biathlonowych MŚ w konkurencji sprintu.

Najlepsza zawodniczka sezonu strzelała bezbłędnie i na mecie zameldowała się z 15-sekundową przewagą nad drugą zawodniczką, którą była wiceliderka PŚ – Białorusinka Daria Domracheva (0 niecelnych). Trzecie miejsce na podium zajęła niespodziewanie Vita Semerenko (0) z Ukrainy. Do zwyciężcyni straciła 37.6 sekundy. Kolejne pozycje zajęły Szwedka Helena Ekholm (0) +44.9 i Francuzka Marie Laura Brunet (0) +46.7.

Dobre strzelanie większości zawodniczek i trudne warunki biegowe nie pozwoliły Polką bić się o najwyższe lokaty, jednak ich występ mozna zaliczyć do udanych. Wszystkie zameldowały się w czołowej „30”. Najlepsza z nich – Magdalena Gwizdoń (0) była 17. ze stratą 1:46.9. 20. i 21. miejsce kolejno dla Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak (1) i Krystyny Pałki (0). Obie straciły niespełna minutę. 30. pozycję zajęła Agnieszka Cyl (1), która straciła prawie dwie i pół minuty do „Leny”.

Występ Polek optymistycznie nastawia nas przed bigiem sztafetowym. Równie ciekawie może być podczas niedzielnego biegu pościgowego.

Dzięki temu zwycięstwu na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ umocniła się Neuner.