MŚ: Passa Francuza trwa

Kolejny złoty medal MŚ w biathlonie zdobył Francuz Martin Fourcade. Dziś triumfował w biegu pościgowym.

Zwycięzca wczorajszego sprintu pudłował na strzlenicy aż czterokrotnie, to jednak wystarczyło do spokojnego wpadnięcia na metę. Francuz miał ponad pięć sekund przewagi nad drugim miejscem. Zwycięstwo dało mu drugi złoty medal tych mistrzostw i powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej PŚ, w której pewnie zmierza po tytuł.

Drugi w Rupholding był trzeci w sprincie Szwed Carl Johan Bergman. Mimo tylko dwóch karnych rund nie zdołał dogonić Fourcade. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Anton Shipulin, który dzięki świetnemu strzelaniu awansował na ostatni stopień podium z trzynastego miejsca po sprincie.

Srebrny medalista z biegu sprinterskiego – Emil Hegle Svendsen spudłował czterokrotnie i zajął 5. pozycję.

Jedyny Polak na starcie – Tomasz Sikora (54. po spirncie) zajął 51. miejsce pudłując aż pięciokrotnie. Do Francuza stracił prawie 5 minut.