MŚ: RS:X – Klepacka nadal na czele

Po dniu przerwy udało się rozegrać kolejny wyścig w żeglarskiej klasie RS:X. Wśród kobiet kolejny udany występ zaliczyła Zofia Klepacka. Polka wraz z Izraelką Korzits zajmuje pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata u wybrzeży Kadyksu.

 

Wczoraj z powodu złych warunków atmosferycznych regaty zostały odwołane. Wiatr przeszkadzał żeglarzom również dzisiaj. Z tego powodu organizatorzy zdecydowali się na rozegranie tylko jednego wyścigu. W dzisiejszym starcie Zofia Klepacka zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Polka przegrała nieznacznie z Włoszką – Alessandrą Sensini. W drugiej grupie również na drugim miejscu uplasowała się najgroźniejsza rywalka Klepackiej – Lee Korzits (Izrael). W klaszfikacji łącznej obie ex aequo okupują pierwszą lokatę. Na trzecie miejsce awansowała Ukrainka – Olga Maslivets. Maja Dziarnowska spadła z czwartej na szóstą pozycję. Polka w dzisiejszym wyścigu uplasowała się na 10. miejscu w swojej grupie. Pozostałe reprezentantki Polski nie odegrały znaczącej roli w sobotnich regatach.

 

Klasyfikacja po czterech wyścigach:

1. Lee Korzits (Izrael) 7 pkt.

2. Zofia Klepacka (Polska) 7 pkt.

3. Olga Maslivets (Ukraina) 12 pkt.

————————————————–

6. Maja Dziarnowska (Polska) 21 pkt.

—————————————————————————–

W czwartym wyścigu mężczyzn dość dobrze spisał się zeszłoroczny wicemistrz świata Piotr Myszka. Polak w swojej grupie uplasował się na trzecim miejscu i awansował w klasyfikacji łącznej na ósmą lokatę. Po czterech wyścigach, najlepszym spośród naszych reprezentantów jest Michał Majewski. Polak zajął w dzisiejszym starcie ósme miejsce w swojej grupie i jest 7. w klasyfikacji MŚ. Nadal rozczarowuje u wybrzeży Kadyksu – Przemysław Miarczyński. Tegoroczny Mistrz Europy uplasował się dzisiaj na 11. miejscu i w zestawieniu po dotychczasowych startach zajmuje…41. miejsce. Pamiętajmy jednak, że na koniec zostaną odrzucone najsłabsze wyniki każdego z żeglarzy. Miarczyński z pewnością pozbędzie się punktów za 61. lokatę w wyścigu inauguracyjnym. W klasyfikacji generalnej po czterech regatach prowadzi Izraelczyk-Nimrod Mashiah. Różnice pomiędzy kolejnymi żeglarzami są jednak minimalne. Walka o medale pozostaje otwartą kwestią.

 

Klasyfikacja po czterech wyścigach:

1. Nimrod Mashiah (Izrael) 12 pkt.

2. Nick Dempsey (Wielka Brytania) 13 pkt.

3. Julien Bontemps (Francja) 13 pkt.

————————————————–

7. Michał Majewski (Polska) 20 pkt.

8. Piotr Myszka (Polska) 22 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password