MŚ: RS:X: Klepacka w czołówce, przebudzenie Miarczyńskiego

Zofia Klepacka zajmuje drugie miejsce po siedmiu wyścigach Mistrzostw Świata u wybrzeży Kadyksu w żeglarskiej klasie RS:X.

W niedzielę u wybrzeży Kadyksu rozegrano trzy wyścigi zaliczane do klasyfikacji łącznej MŚ. Zofia Klepacka w poszczególnych startach plasowała się odpowiednio na 3., 2. i 3. miejscu. W klasyfikacji łącznej Polka zajmuje drugie miejsce. Jej strata do prowadzącej Lee Korzits wynosi pięć punktów. Izraelka spisała się dzisiaj znakomicie. Zanotowała zwycięstwa w dwóch wyścigach. Z bardzo dobrej strony pokazała się ponownie Maja Dziarnowska. Polka w dzisiejszych regatach zajmowała miejsca w czołowej dziesiątce (5., 4., 6. miejsce). Dziarnowska w punktacji łącznej jest sklasyfikowana na 4. pozycji. Do trzeciej zawodniczki – Alessandry Sensini (Włochy), Polka traci zaledwie dwa punkty.

 

Klasyfikacja po siedmiu wyścigach:

1. Lee Korzits (Izrael) – 8 pkt.

2. Zofia Klepacka (Polska) – 12 pkt.

3. Alessandra Sensini (Włochy) – 24 pkt.

4. Maja Dziarnowska (Polska) – 26 pkt.

————————————————————

19. Agnieszka Bilska (Polska) – 80 pkt.

31. Hanna Zembrzuska (Polska) – 111 pkt.

 

——————————————————————————-

W niedzielnych wyścigach panów z dobrej strony pokazał się Przemysław Miarczyński. Tegoroczny Mistrz Europy uplasował się kolejno na pierwszym, drugim i piątym miejscu. Polak awansował w klasyfikacji generalnej na 6. lokatę. Słabiej w niedzielnych regatach spisał się Piotr Myszka. Zeszłoroczny wicemistrz Świata kończył wyścigi w drugiej i trzeciej dzisiątce (18., 14. i 22. miejsce). Polak w punktacji łącznej spadł na 11. miejsce i do podium traci już ponad 30 punktów. Nadal przyzwoicie u wybrzeży Kadyksu spisuje się Michał Majewski. Polak zajmuje w ,,generalce” dziewiąte miejsce. W trzech niedzielnych startach finiszował na 9., 10. i 16. miejscu. Pozostali reprezentanci Polski, którzy startują w grupie złotej spisali się poniżej oczekiwań. W klasyfikacji generalnej po siedmiu wyścigach na prowadzeniu znajduje się Dorian van Rijsselberghe (Holandia). 

 

Klasyfikacja łączna po siedmiu wyścigach

1. Dorian van Rijsselberghe (Holandia) 18 pkt.

2. Julien Bontemps (Francja) 19 pkt.

3. Byron Kokkalanis (Grecja) 20 pkt.

————————————————-

6. Przemysław Miarczyński (Polska) 29 pkt.

9. Michał Majewski (Polska) 39 pkt.

11. Piotr Myszka (Polska) 54 pkt.

24. Paweł Tarnowski (Polska) 97 pkt.

30. Łukasz Grodzicki (Polska) 113 pkt.

44. Jan Suliński (Polska) 162 pkt.

60. Paweł Jankowski (Polska) 235 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password