MŚ: Udane kwalifikacje Ciepluchy

Maciej Cieplucha wystąpi w programie krótkim Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym, które odbywają się w Nicei. W programie dowolnym, który był prekwalifikacjami dla słabszych łyżwiarzy Cieplucha zaprezentował fantastycznie.

Nircea 2012 - MŚ figurowePolak uzyskał notę 126.50 pkt, co jest jego nowym rekordem życiowym. Poprzedni, ustanowiony podczas Mistrzostw Europy w Sheffield w tym roku był o 13.81 pkt gorszy. Wynik ten wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca w kwalifikacjach zaraz za Chińczykiem Nan Songiem i Rosjaninem Sergiejem Voronovem. Występ Ciepluchy już teraz można uznać za udany. Po pierwsze poprawił wynik z MŚ 2010, kiedy to uplasował się na 30. pozycji (już teraz awansował do najlepszej trzydziestki). Po drugie poprawił swój rekord. Oczywiście to jeszcze nie koniec emocji związanych występem najlepszego polskiego solisty. Liczymy na awans do finałowego programu dowolnego i kolejne rekordy.

Za nami także pierwsze rozstrzygnięcia wśród par sportowych. Na czele po programie krótkim są trzykrotni Mistrzowie Świata, czterokrotni Mistrzowie Europy i brązowi medaliści IO w Vancouver Niemcy Aliona Savchenko i Robin Scholkovy (68.63 pkt). Tuż za nimi plasują się Chińczycy Qing Pang i Jian Tong z notą 67.10 pkt. Na najniższym stopniu podium zanajdują się w tej chwili reprezentanci Japonii Narumi Takahaski/Mervin Tran (65.37 pkt). Na początku rywalizacji nie zachwycają faworyzowane pary z Rosji. Na 11. pozycji sklasyfikowani są wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy Yuko Kavaguti i Alexander Smirnov. Słabszy występ tej pary usprawiedliwia, fakt że Smirnov wraca do sportu po operacji kolana. Na ósmej pozycji plasują się Mistrzowie Europy Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov. Ich strata do liderów to ponad osiem punktów. Najbliżej podium są w tej chwili Vera Bazarova i Yuri Larionov, którzy okupują czwartą pozycję z wynikiem 65.02 pkt.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password