MŚ w łyżwiarstwie figurowym – zapowiedź

Dziś w Nicei ruszają Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym. W rozgrywanym we Francji czempionacie zobaczymy troje reprezentantów Polski.

Nircea 2012 - MŚ figuroweNajwiększe szanse na dobry start ma Maciej Cieplucha. Polski łyżwiarz w tym roku zajął 19. miejsce w Mistrzostwach Europy w Sheffield. Z roku na rok czyni systematyczne postępy i z pewnością jest w stanie poprawić osiągnięcie z 2010, kiedy w MŚ został sklasyfikowany na 35. miejscu. O czołowe lokaty wśród solistów powinny powalczyć Kanadyjczyk Patrick Chan, Czech Michal Brezina, Jeremy Abbott z USA, Japończyk Daisuke Takahashi, Rosjanin Artur Gachinski, Francuz Florent Amodio i Hiszpan Javier Frnandez. Ta siódemka najlepiej prezentowała się podczas tegorocznego Grand Prix i ME.

Swoich reprezentantów będziemy mieć także w tańcach na lodzie. Maciej Bernadowski i Aleksandra Zworygina to młoda para, trenująca wspólnie od sierpnia 2010. Brakuje im więc jeszcze zgrania i doświadczenia. Awans do programu krótkiego będzie już dla tej pary sukcesem. O złoto będą walczyć dwie pary z USA Meryl Davis/Charlie White oraz Maia i Alex Shibutani. Szanse na sukces mają też Tessa Virtue/Scott Moir z Kanady, Rosjanie Bobrova.Soloviev. Nie wiadomo jak zaprezentują się aktualni Mistrzowie Europy Francuzi Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat. Łyżwiarka kilka tygodni przed MŚ złamała nos. Nie wykluczone, że para wogóle nie pojawi się na starcie.

W rywalizacji par sportowych faworytami są Niemcy Aliona Savchenko i Robin Scholkovy, Rosjanie Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov i Yuko Kavaguti/Alexander Smirnov. Do rywalizacji mogą wmieszać się Dan Zhang i Hao Zhang z Chin oraz para z Japonii Narumi Takahashi/Mervin Tran.

Zacięta będzie rywalizacja wśród solistek. Rosjanka Alena Leonova, Amerykanki Ashley Wagner i Alissa Czisny, Japonki Mao Asada i Akiko Suzuki oraz Włoszka Carolina Kostner wydają się być w tej chwili najmocniejsze.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password