MŚ w piłce ręcznej: Francja – Słowenia [zapis relacji LIVE]

Czas na ostatecznie rozstrzygnięcia mistrzostw świata w piłce ręcznej. Na placu boju zostały tylko 4 drużyny. W pierwszym półfinale gospodarze turnieju Francuzi zmierzą się ze Słowenią, która zaszła na tych mistrzostwach niespodziewanie daleko. Początek naszej relacji od 21:00.

Francja – Słowenia 31:25 (15:12)

W NIEDZIELĘ FRANCJA ZAGRA W PARYŻU O TYTUŁ MISTRZA ŚWIATA!!! W PÓŁFINALE GOSPODARZE TURNIEJU TRIUMFUJĄ 31:25 Z REPREZENTACJĄ SŁOWENII! RYWALEM FRANCJI BĘDZIE ZWYCIĘZCA MECZU NORWEGIA – CHORWACJA. DZIĘKUJEMY ZA RELACJĘ!

31:25 – Gol Fabregasa i potem 2 świetne interwencje Gerarda. Ostatnia minuta!

30:25 – Nadal utrzymuje się 5 bramek przewagi Francuzów. Słoweńcy robią co mogą, ale w sobotę zagrają o brązowy medal.

29:24 – Szósty gol Nedima Remili, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem spotkaniu.

28:24 – Gra bramka za bramkę. Trójkolorowi co raz bliżej awansu do finału. O przerwę poprosił Didier Dinart na 5 minut przed końcem spotkania.

27:23 – Przełamali się reprezentanci Słowenii. Dwie bramki z rzędu rzucił Blaz Janc.

27:21 – Druga połowa to istny koncert Nedima Remiliego, który zdobył już 5 bramek. Słoweńcy 5 minut nie rzucili bramki i raczej muszą się już pożegnać z marzeniami o grze w finale.

26:21 – Do końca meczu 11 minut. Słoweńcy wycofują bramkarza w ataku, zobaczymy czy przyniesie to skutek.

25:21 – Po 2 bramkach Darko Cingesara Słowenia odrabia straty.

25:19 – Francuzi grają jak w transie! 6 bramek przewagi gospodarzy turnieju i czas dla trenera Słoweńców Veselina Vujovicia. Kwadrans do końca, ale losy tego półfinału wydają się być już rozstrzygnięte.

22:18 – Piękny gol Marko Bezjaka! Co z tego, gdy Narcisse powiększa przewagę Trójkolorowych na 4 bramki przewagi.

21:17 – Kolejna kapitalna interwencja Matevza Skoka! Czy to będzie punkt zwrotny w meczu? Wydaje się, że nie, gdyż Francuzi jak na razie kontrolują wynik meczu.

20:16 – Fenomenalny rzut Daniela Narcisse! Francuzi grają w osłabieniu po karze dla Valentina Porte’a, który jest najskuteczniejszy na boisku.

19:16 – Dobra wiadomość dla kibiców reprezentacji Słowenii. Karnego rzucanego przez Guigou broni Skok, potem trafia Miha Zarabec. Zła wiadomość to kara dla Bezjaka.

18:14 – W drugiej połowie już dwukrotnie trafił Nedim Remili. Świetnie we francuskiej bramce spisuje się Vincent Gerard.

15:13 – Jan Grebenc zdobywa pierwszego gola w drugiej połowie, która się właśnie rozpoczęła.

15:12 – Słoweńcy zdołali odrobić część strat. Do przerwy 3 bramki przewagi Trójkolorowych. W drugiej części meczu będzie ciekawie.

15:10 – Słoweńcy grali w osłabieniu bez bramkarza i zostają przez to skarceni przez Francuzów. Za moment koniec pierwszej połowy.

13:9 – Kara dla Blaza Janca.

12:8 – Francuzi ponownie odskakują. Bramki Luca Abalo i Kentina Mahe.

10:8 – Na bramkę z karnego Jure Doleneca odpowiada Cedrica Sorhaindo. Po szybkim wznowieniu gola dla Słowenii zdobywa Vid Kavticnik.

9:6 – 20 minut meczu za nami. Trzecie trafienie Valentina Porte’a i Francja prowadzi 3 bramkami. O czas poprosił Veselin Vujović.

7:6 – Świetnie spisuje się Matevz Skok. Dobra postawa słoweńskiego bramkarza może sprawić problemy faworytom.

6:5 – Słoweńcy po błędach Francuzów grają z kontry i odrabiają straty. Trafili Marguć i Cingesar.

6:3 – Słoweńcy mają problemy z początku meczu. Podopieczni Veselina Vujovicia nie mogą już teraz pozwolić sobie na stratę bramkową.

5:2 – Niewiarygodne! Francuzi zdobywają bramkę w podwójnym osłabieniu. 3 gole przewagi Trójkolorowych po 10 minutach meczu.

4:2 – Francuzi grają w podwójnym osłabieniu. 2 minuty kary dostali Fabregas i Dipanda. Tymczasem z karnego trafia Jure Dolenec.

4:1 – 8. minuta i Trójkolorowi już odskakują rywalom. Trafienia Adriena Dipandy i Ludovica Fabregasa wyprowadzają Francję na 3-bramkowe prowadzenie.

2:1 – Niepilnowany na skrzydle był Valentin Porte, który wyprowadza Francję na prowadzenie.

1:1 – Świetna akcja Słoweńców i bramka Jure Doleneca. Remis w 3. minucie gry.

1:0 – Po przepięknej asyście Michaela Guigou pierwszą bramkę w meczu zdobywa Ludovic Fabregas.

Już niedługo początek meczu Francja – Słowenia. Stawką starcia w Paryżu są Trójkolorowi, ale Słoweńcy mogą zaskoczyć gospodarzy turnieju i pokrzyżować im plany w obronie tytułu. W ćwierćfinale Francja pokonała Szwecję, a Słowenia wygrali z Katarem. Za moment hymny narodowe i początek półfinału!