MŚ w piłce ręcznej: Polska – Japonia [zapis relacji LIVE]

Po wczorajszym meczu z Rosją wiemy jedno – Polacy na tych mistrzostwach nie wyjdą z grupy. Przedostatnim rywalem naszej kadry w fazie grupowej będzie Japonia. Obie drużyny oprócz 3 porażek na mistrzostwach łączy to, że celem reprezentacji Polski i Japonii są igrzyska olimpijskie w Tokio. Stawką dzisiejszego meczu w Nantes będzie 5. miejsce w grupie A.

Polska – Japonia 26:25 (9:11)

KONIEC! PIERWSZE ZWYCIĘSTWO NA TYCH MISTRZOSTWACH! POLACY POKONUJĄ Z TRUDEM 26:25 JAPONIĘ! BOHATEREM ADAM MORAWSKI!

26:25 – Broni Adam Morawski! 6 sekund do końca. Gramy! Czas dla Talanta Dujszebajewa! Wygrajmy to!

26:24 – Po rzucie Tokudy potrzebna była wideoweryfikacja. Niestety, bramka została zaliczona. Gol Daszka i wracamy na dwubramkowe prowadzenie. Do końca 3 minuty.

25:23 – Paczkowski odpowiada na trafienie Shidy. Utrzymajmy tą przewagę.

24:22 – Długo nie zdobyliśmy bramki, nareszcie trafił Marek Daćko. Do końca niecałe 5 minut.

23:21 – Nie trafia Tomasz Gębala. Czas dla reprezentacji Japonii.

23:20 – Pewne trafienie Michała Daszka i jesteśmy coraz bliżej zwycięstwa.

22:20 – Świetna indywidualna akcja Tomasza Gębali. Do końca 10 minut.

21:18 – Gol Marka Daćki! 3 bramki przewagi, gramy o zwycięstwo.

20:18 – Kwadrans do końca meczu. Prowadzimy 2 trafieniami.

19:17 – Bramki Hiroki Shidy i Piotra Chrapkowskiego. Gramy w komplecie.

18:16 – Znowu Morawski wyprowadza kontrę naszego zespołu. Bramka Przemysława Krajewskiego i mamy 2 bramki przewagi. Chwilę później kara dla Tomasza Gębali.

17:16 – Po raz kolejny genialnie broni Adam Morawski i podaje przez całe boisko do Walczaka, który trafia do bramki rywali. Czas dla Carlosa Ortegi.

16:16 – Brawo Polacy! Bramki Paczkowskiego i Daszka. Remis 16:16, dalej walczymy!

14:16 – Po 40 minutach meczu przegrywamy 14:16, znowu gonimy.

14:14 – Gol z kontry Patryka Walczaka i na tablicy wyników remis 14:14 w 38. minucie meczu.

13:14 – Wkrętka Mateusza Jachlewskiego… z lewego rozegrania. Ważne, że utrzymujemy kontakt z reprezentantami kraju Kwitnącej Wiśni.

12:13 – Rozkręcił się Paweł Paczkowski. Może uda nam się wyrównać, gdyż karę otrzymał Kohei Narita.

11:12 – Nareszcie zdobywamy bramkę z rzutu karnego, a trafia ją młody Arkadiusz Moryto.

10:12 – Bramki Pawła Paczkowskiego i Hiroki Shidy na początek drugiej połowy.

9:11 – Niedobrze rozpoczęła się dla nas druga połowa spotkania. Rzutu karnego nie trafił Przemysław Krajewski.

Zawodnicy zeszli już na przerwę. Przemysław Krajewski trafił w poprzeczkę i przegrywamy 9:11. W drugiej połowie będziemy walczyć o odrobienie strat.

9:11 – Niecała minuta do przerwy. Czas dla trenera Ortegi.

8:10 – Błędy Polaków i Japończycy wychodzą na 2 bramki prowadzenia.

8:7 – Kontra zakończona bramką Łyżwy, który dzisiaj jest w formie. Podobnie jak Adam Morawski, który broni dzisiaj fantastycznie. Mamy również karę dla Rafała Przybylskiego.

7:7 – Szczypiorniści z kraju Kwitnącej Wiśni przełamuje passę obron Adam Morawskiego. Mamy remis!

7:5 – Wychodzimy na trzybramkowe prowadzenie. Teraz będziemy grali w osłabieniu po karze dla Marka Daćki.

5:5 – Po bramce solidnego dzisiaj Łyżwy i wyszliśmy na prowadzenie, ale Japończycy wyrównali z karnego.

4:4 – Kwadrans gry za nimi. Na tablicy wyników remis i o czas poprosił Talant Dujszebajew.

4:4 – Świetna indywidualna akcja Krzysztofa Łyżwy, który rzuca pierwszą bramkę w tym turnieju.

3:3 – Drugi gol w meczu Michała Daszka, potem interwencja Adama Morawskiego. Niestety, przez najbliższe 2 minuty będziemy grali w osłabieniu ze względu na karę dla Niewrzawy.

2:3 – Trafienie autorstwa Pawła Niewrzawy! Jednak 2 bramki w 9 minut to mały dorobek.

1:3 – Adam Morawski fantastycznie broni rzut karny. Niestety, Polacy podobnie jak we wcześniejszych meczach popełniają dużo błędów.

1:3 – Mamy bramkę Michała Daszka! Japończycy szybko odpowiadają po pięknej wrzutce zakończonej bramką Shidy.

0:2 – 4. minuta meczu i nie możemy zdobyć bramki, nasi zawodnicy są bardzo nieskuteczni.

0:1 – Pierwsza bramka najskuteczniejszego w japońskim zespole Hiroki Shidy.

0:0 – Rozpoczęli! Kto dzisiaj wygra pierwszy mecz na tych mistrzostwach? Liczymy na biało-czerwonych!

Już niedługo rozpocznie się drugi mecz 4. kolejki fazy grupowej w grupie A. W hali XXL w Nantes Polacy zagrają z Japończykami. Stawką będzie zajęcie 5. miejsca w grupie. Oba zespoły po 3 porażkach nie mają szans na grę w 1/8 finału. Trzymamy kciuki za nasz zespół!