MŚ w piłce ręcznej: Polska – Rosja – zapis relacji na żywo

Niespełna dziesięć lat temu w Hamburgu reprezentacja Bogdana Wenty pokonała Rosję 28:27 zapewniając sobie awans do półfinału Mistrzostw Świata i otwierając nowy, piękny rozdział w historii polskiej piłki ręcznej. Dekadę później sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Osłabiony brakiem weteranów, ale też zdziesiątkowany przez kontuzje zespół Talanta Dujszebajewa po dwóch kolejkach mundialu we Francji dysponuje zerowym dorobkiem punktowym i jeśli chce pozostać w grze o 1/8 finału – musi pokonać dziś Rosję. Relację na żywo z meczu o być albo nie być Biało-czerwonych rozpoczynamy o 20:40. Bądźcie z nami!

Polska – Rosja (9:13) 20:24

20:24 – KONIEC. Polska przegrywa z Rosją 20:24 i żegna się z marzeniami o fazie pucharowej. Jutro gramy z Japonią, w czwartek z Francją, ale nawet dwa zwycięstwa niewiele tu zmienią. Biało-czerwonym pozostanie już tylko walka w Pucharze Prezydenta. Na dziś to wszystko, dziękujemy, że byliście z nami. Dobrej nocy!

19:23 – Kalarash wbija gwóźdź do trumny Biało-czerwonych. Polacy przegrają dziś z Rosją, Polacy nie zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata.

19:22 – Trzy i pół minuty…

17:21 – Rzuca karnego Jachlewski, ale chwilę później po pechowej akcji odpowiada Kovalev.

16:20 – Znakomity, zaskakujący rzut Atmana znajduje drogę do bramki Malchera. W kolejnej akcji myli się Paczkowski…

16:19 – Przełamuje krótką niemoc Rosjan Zhitnikov, ale szybko odpowiada Tomasz Gębala. Do końca już jednak niespełna dziewięć minut.

15:18 – Dobrze w obronie Polacy, szybkie rozegranie do Daszka, ten pokonuje Bogdanova i już tylko trzy bramki straty.

14:18 – Świetny rzut Tomka Gębali. Jeszcze walczą Polacy.

13:18 – Niespełna 12 minut do końca spotkania.

12:16 – Marek Daćko i z sześciu bramek przewagi Rosjan robią się już tylko cztery!

T – Czas dla Talanta Dujszebajewa. Ostatnie 15 minut przed nami.

11:16 – Wreszcie dobra akcja i trafienie Daszka, niespodziewanie wygrywamy dwie minuty gry w osłabieniu. Pójść za ciosem Panowie, pójść za ciosem!

10:16 – Trzecia kara dwóch minut, czyli czerwona kartka dla Przybylskiego i ten mecz powoli nam ucieka…

10:16 – Coś nieprawdopodobnego… Czwarty przestrzelony karny Polaków, tym razem pojedynek z Bogdanovem przegrywa Daszek.

10:15 – Kovalev za to dziś z siódmego metra bezbłędny…

10:14 – Ależ teraz nieskuteczne obie drużyny. Gdy uda się już rozegrać dobrą akcję i wywalczyć rzut karny, z linii siódmego metra prosto w Bogdanova trafia Krajewski…

10:14 – Wykluczony na dwie minuty Przybylski, ale my mamy jeszcze fenomenalnego Adama Malchera. W końcu i on musiał jednak skapitulować – pierwszą po przerwie bramkę dla Sbornej zdobywa Pavel Atman.

10:13 – Trzy udane interwencje Malchera, a pierwszą bramkę w drugiej odsłonie zdobywa Tomasz Gębala.

9:13 – Drugą połowę rozpoczynają Rosjanie. Trzydzieści minut ostatniej szansy Biało-czerwonych…

Cztery bramki to wciąż jednak strata do odrobienia. Klucz – poprawić skuteczność. Do Nantes wracamy za niespełna kwadrans.

9:13 – Dobra akcja Niewrzawy, nieudany ostatni rzut Kiseleva i ostatecznie na przerwę schodzimy z czterobramkową stratę. Niestety, Rosjanie są dziś lepsi w praktycznie każdym elemencie gry, a jakby tego było mało jak natchniony broni Bogdanov.

8:12 – Bramka Pavla Atmana, rzut Niewrzawy w ręce łapie Bogdanov. Chwile później kolejna fenomenalna interwencja bramkarza Azotów Puławy – tym razem zatrzymany Daszek. Dwie minuty do końca pierwszej połowy.

8:11 – Fatalna strata po time-oucie i w sytuacji sam na sam z Malcherem nie myli się Dibirov.

T – Czas dla Talanta Dujszebajewa.

8:10 – Dwie minuty dla Maciej Gębali, ale trafia wreszcie jego młodszy brat – Tomasz. Tracą piłkę w kolejnej akcji Rosjanie i po kontrze trafia Walczak. Wygrywamy okres gry w osłabieniu 2:0!

5:9 – Ajajaj… kolejny niewykorzystany karny, tym razem Daszek. Rosjanie za to z linii siódmego metra się nie mylą – 3/3 Kovalev i odskakują nam rywale na cztery trafienia.

5:8 – Dwie minuty dla Pawła Paczkowskiego, świetni interweniuje jednak Malcher i po wycofaniu bramkarza udaje nam się wywalczyć rzut karny. Niestety, w poprzeczkę Krajewski, a po szybkiej akcji Sbornej trafia Kiselev. Przegrywamy okres gry w przewadze 0:1.

5:7 – Trafia wreszcie Piotr Chrapkowski, ale Rosjanie grają z kołem i robią to bardzo skutecznie – bramka Kalarasha.

4:6 – Rzuca z siódmego metra Dmitry Kovalev, w kolejnej akcji na dwie minuty wykluczony Zhitnikov. Niestety, jak to często u nas bywa nie potrafimy wykorzystać liczebnej przewagi, Rosjanom udaje się za to wywalczyć kolejny rzut karny, kolejny raz bezbłędny Kovalev.

4:4 – Rozruszane polskie skrzydła! Dobre rozegranie piłki do Daszka, ten daje nam bramkę na remis.

3:4 – Po videoanalizie zaliczona bramka Krajewskiego.

2:3 – Rzuca Atman i Rosjanie po raz pierwszy w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie. Co więcej na dwie minuty wykluczony Przybylski.

2:2 – Ajajaj, dwie proste straty w ataku, kontry Rosjan i gramy od nowa.

2:0 – Znakomity początek w polskiej bramce Adama Malchera! Dwie interwencje naszego golkipera, chwilę później trafia Przybylski i Polska prowadzi 2:0!

1:0 – Do trzech razy sztuka. Pierwszy rzut Tomka Gębali obroniony przez Bogdanova, drugi zablokowany przez rosyjską obronę, w końcu zagrywamy do Daćki, który wywalczył rzut karny. Z linii siódmego metra bezbłędny Krajewski.

0:0 – Rozpoczęli! Po zwycięstwo Panowie!

20:43 – Vaclav Horacek i Jiri Novotny poprowadzą to spotkanie, czyli dokładnie ten sam duet, który gwizdał podczas spotkania Polaków z Brazylią. Liczymy, że tym razem Czesi okażą się dla nas szczęśliwi.

20:40 – Jak nie teraz, to kiedy? Polscy szczypiorniści za pięć minut rozpoczną mecz ostatniej szansy na mundialu we Francji. Rywalem – Rosja. Cel, mimo wszystko, jeden – zwycięstwo.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password