MŚ: Żeglarze przegrali z wiatrem

Z powodu złych warunków atmosferycznych organizatorzy MŚ w żeglarskiej klasie RS:X postanowili odwołać dzisiejsze regaty. Jutro odbędzie się ostatni etap – tzw. wyścig medalowy.

Przed jutrzejszym ostatnim startem sytuacja wśród kobiet jest dość przejrzysta. Na podium na pewno staną Izraelka – Lee Korzits, Zofia Klepacka i Alessandra Sensini (Włochy). Polka ponownie zdobędzie medal Mistrzostw Świata. W zeszłym roku Klepacka uplasowała się na drugim miejscu podczas MŚ w australijskim Perth. Przed jutrzejszym finałem Polka ma cztery punkty straty do prowadzącej Korzits i sześć punktów przewagi nad reprezentantką Włoch. Prawdopodobnie Polka po raz kolejny wywalczy srebrny medal na Mistrzostwach Globu. W środowych regatach wezmie udział jeszcze Maja Dziarnowska. Polka może jeszcze powalczyć o 4. miejsce. Aktualnie nasza żeglarka plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. W ostatnim starcie na mistrzostwach u wybrzeży Kadyksu weźmie udział czołowa dziesiątka klasyfikacji łącznej.

 

Warunki przeszkodziły również w rozegraniu regat żeglarzy. Polacy stracili definitywnie szanse na wpłynięcie na podium. W klasyfikacji generalenj najwyżej spośród naszych reprezentantów jest Przemysław Miarczyński. Niestety tegoroczny Mistrz Europy może przesunąć się tylko na 6. miejsce. Piotr Myszka zakwalifikował się do finałoego wyścigu z ostatnim – dziesiątym wynikiem. Zeszłoroczny wicemistrz świata przeżywa wyraźny regres formy. Na jedenastym miejscu w punktacji ogólnej został sklasyfikowany Michał Majewski. Oznacza to, że Polak nie wystąpi w jutrzejszej rywalizacji. W walce o medale MŚ liczy się aż pięciu zawodników. O złoty krążek powalczą prawdopodobnie Francuz – Julien Bontemps i Nick Dempsey. Reprezentant Trójkolorowych ma dwa punkty przewagi nad Brytyjczykiem. Na trzecim miejscu aktualnie plasuje się JP Tobin. Zawodnik z Nowej Zelandii ma stratę siedmiu punktów do prowadzącego Francuza.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password