MŚ: Złoto Kanadyjczyków

W Nicei rozdano pierwszy komplet medali Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie figurowym. Krążki otrzymały najlepsze pary taneczne. Mistrzami Świata zostali faworyzowani Kanadyjczycy – Tessa Virtue i Scott Moir, z łączną notą 182.65 pkt.

Nircea-2012-MŚ-figurowe-150x150Srebrni medaliści – Amerykanie Meryl Davis i Charlie White stracili do zwycięzców nieco ponad 4 punkty. Brązowy medal trafił do Nathalie Pechalat i Fabiana Bourzata z Francji. Ich występ zasługuje na szczególną uwagę. Łyżwiarka kilka tygodni przed zawodami złamała nos, przez co start aktualnych Mistrzów Europy do końca stał pod znakiem zapytania. Zawiedli typowani do medali Rosjanie Ekaterina Bobrova i Dmitry Soloviev (7. miejsce) oraz Maia i Alex Shibutani z USA (8. miejsce).

Ciekawie wygląda rywalizacja wśród solistek. Po programie krótkim prowadzi Rosjanka Alena Leonova, która o 4,61 punktu wyprzedza trzecią – Włoszkę Carolinę Kostner. O ile dobre występy Leonovej i Kostner nie są żadną niespodzianką, o tyle drugie miejsce Japonki Kanako Murakami to mała niespodzianka. Do tej pory największe sukcesy Murakami odnosiła wśród juniorów, zdobywając tytuły Mistrzyni Świata. W ubiegłym roku wygrała Zimowe Igrzyska Azjatyckie. W kraju musiała uznawać wyższość dwóch koleżanek z reprezentacji Mao Asady i Akiko Suzuki. Teraz sytuacja się odwróciła – Murakami jest blisko medalu, natomiast Asada i Suzuki plasują się tuż za podium.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password