MŚJ: Piąte miejsce Serkowskiego

Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Świata juniorów w zapasach. Do Tajlandii wysłaliśmy 13-osobową reprezentację Polski. Pierwszego dnia zobaczyliśmy dwójkę naszych zapaśników w stylu klasycznym. Jakub Serkowski zakończył zmagania w kategorii do 60 kg na piątej pozycji.

Serkowski rozpoczął turniej od dwóch efektownych i przekonujących zwycięstw. Najpierw pokonał zawodnika gospodarzy RitisakaRravana, a później nie miał z nim szans Czech Jakub Korista. W pojedynku ćwierćfinałowym Polak nie miał jednak nic do powiedzenia. Późniejszy złoty medalista kategorii do 60 kg – Zaur Kabaloev z Rosji pokazał klasę. Dojście Rosjanina do finału pozwoliło jednak naszemu zawodnikowi na walkę o brąz. W drugiej rundzie repasaży Serkowski pokonał MeiirbekaDonenbekova z Kazachstanu, ale w pojedynku o medal lepszy od niego okazał się Turek Enes Basar.

Słabiej spisał się Arkadiusz Kułynycz w kategorii do 74 kg. Brązowy medalista zawodów z ubiegłego roku tym razem przegrał już w 1/16 finału z Egipcjaninem Tarekiem Shiblim i odpadł z rywalizacji.

Już jutro na matach w Pattai zobaczymy kolejną dwójkę zapaśników w stylu klasycznym. W kategorii do 66 kg wystartuje Grzegorz Wanke, który w pierwszej walce zmierzy się z Marokańczykiem Ahmedem Samorahem. W kategorii do 84 kg walczyć będzie Krystian Formela, który trafił na Irańczyka Majida Aliyarifeizabadiego.