MŚJ w judo: Eliminacyjne porażki pierwszego dnia zawodów

Dzisiaj w słoweńskiej Lublanie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata juniorów w judo. Pierwszego dnia zmagań na tatami zobaczyliśmy dwóch Polaków. Niestety zarówno Adrian Wala, jak i Patryk Wawrzyczek (obaj kat. 60 kg) nie przeszli eliminacji.

Mistrzostwa Świata juniorów w judo - Ljubljana 2013Spośród tej dwójki lepiej zaprezentował się Wawrzyczek. Klubowy zawodnik Gwardii Bielsko-Biała dobrze rozpoczął turniej. W pierwszej rundzie spotkał się z Meksykaninem Ricardo Rojasem, którego pokonał bez najmniejszych problemów. Polak w ciągu niespełna trzech minut dwukrotnie zdobył yuko, by ostatecznie zakończyć starcie ipponem.

W następnej walce Polaka czekało trudniejsze zadanie, bowiem jego rywalem był Rashad Rufullajew. Azer w tym roku dwukrotnie wygrywał zawody Pucharu Europy juniorów, w tym te organizowane we Wrocławiu, a także został mistrzem Europy tej kategorii wagowej. Ponadto dwa lata temu został brązowym medalistą MŚ do lat 17. Sukcesy rywala najwyraźniej nie zrobiły wrażenia na Wawrzyczku, ponieważ ten uporał się z nim jeszcze szybciej niż z Rojasem. Polak rzucił przeciwnika na ippon już po niecałych dwóch minutach walki.

Niestety starcie z Azerem było jego ostatnim, które zwyciężył, bowiem w trzeciej rundzie eliminacji Polak uległ Belgowi Adrienowi Quertinmontowi. Mistrz Europy juniorów sprzed roku pokonał Wawrzyczka lepszym stosunkiem kar shido. Dla Polaka porażka oznaczała koniec mistrzostw w zmaganiach indywidualnych.

Drugi z naszych reprezentantów – Adrian Wala – pożegnał się z zawodami jeszcze szybciej. Klubowy judoka Polonii Rybnik odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając przez ippon z reprezentantem Korei Południowej Anem Baulem.

Więcej informacji po zmaganiach finałowych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password