MŚJ w łucznictwie: Słaby początek juniorów

Słabo rozpoczęły się dla Polaków rozgrywane w chińskim Wuxi Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w łucznictwie. W rozegranych dziś kwalifikacjach juniorzy byli tylko tłem dla rywali i zajmowali miejsca w połowie lub pod koniec stawki. Do fazy pucharowej nie awansowała niestety drużyna łuczniczek. 

archery europeNajwyżej z naszych juniorów spisał się Kacper Sierakowski. Polak po strzelaniu z 90 i 70 metrów plasował się w okolicach 30. miejsca. Znacznie słabsza dyspozycja w strzelaniu z 50 i 30 metrów spowodowała, że Polak zajął 39. miejsce z rezultatem 1257 punktów. Bardzo podobnie spisał się Kasper Helbin, który kompletnie nie poradził sobie w strzelaniu z bliższych odległości i z rezultatem 1249 pkt. był 45. Trzeci z naszych reprezentantów – Paweł Marzec przyzwoicie strzelał tylko z 90 metrów i zajął 61. lokatę (1228 pkt.). Kwalifikacje wygrał Francuz Gael Prevost (1324 pkt.), przed trzema Koreańczykami: Kim, Suk i Yeo. W klasyfikacji drużynowej triumfowali oczywiście Koreańczycy (3964 pkt), którzy wyprzedzili Rosjan (3884 pkt) i reprezentantów Indii (3862 pkt.). Polacy zajęli piętnaste miejsce (3734 pkt.).

Jeszcze słabiej spisały się juniorki. Marlena Wejnerowska w każdej z czterech rund strzelała bardzo podobnie. W tym przypadku podobnie, równa się słabo. Polka zajęła miejsce 54. z rezultatem 1222 pkt. Dwa punkty mniej uzyskała Oliwia Śliwiana, która po niezłym występie w strzelaniu z 90 metrów, w kolejnych rundach spisywała się znacznie gorzej i uplasowała się tuż za Wejnerowską. Fatalny występ zaliczyła Monika Jutrzak, która wystrzelała 1167 punktów i zdołała wyprzedzić tylko siedem rywalek. Do eliminacji zgłosiły się 74. łuczniczki. Zmagania zdominowały Koreanki. Najlepsza okazała się Yeji Sim (1357 pkt.), przed Sungyeon Jeon (1348 pkt.) i Heeseon Lim (1332 pkt.). Drużynowo biało-czerwone (3609 pkt.) zostały sklasyfikowane na siedemnastej lokacie i nie awansowały do turnieju głównego. Do ostatniej drużyny z kwalifikacją – Estonek, Polki straciły 9 „oczek”. Najlepsze reprezentantki Korei (4037 pkt), które wyprzedziły Ukrainki i Amerykanki.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password