MŚJ w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak nadal w grze!

Kolejny dzień młodzieżowych mistrzostw świata rozgrywanych w kanadyjskim Halifax możemy uznać za udany. A wszystko za sprawą świetnych występów Kantora i Łosiaka, którzy są na dobrej drodze do medalu! W dniu dzisiejszym udało im się uzyskać awans do półfinału.

Biało-czerwoni dzień zaczęli bardzo udanie. W meczu drugiej rundy walczyli z kanadyjską parą Nusbaum/O’Gorman i byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Już po pierwszym secie widać było, że rozstawieni w turnieju z „trójką” Kantor i Łosiak będą w stanie spełnić pokładane w nich nadzieje. Polacy wygrali to spotkanie 2:0 (21:12; 21:13) i -rzecz jasna – awansowali dalej. W ćwierćfinale nasi rodacy natrafili na godnego rywala. Byli nim rozstawieni z „dwójką” Brazylijczycy Marcus i Guto Carvalhaes. W grze z wyżej notowanymi rywalami biało-czerwoni poradzili sobie znakomicie wygrywając mecz w dwóch setach i zapewniając sobie awans do kolejnej rundy turnieju. W półfinale Kantor i łosiak zmierzą się z Bolgovem i Kucherenko z Rosji. Jedyną niespodzianką, jaka padła dziś w rywalizacji mężczyzn,było zwycięstwo Niemców – Stork’a i Schmidt’a nad turniejową „jedynką” – parą Chow-Del Bianco z Kanady w meczu 1/4 finału. Warto także zwrócić uwagę na wynik meczu 2. rund pomiędzy Dressler/Petutschnig a Marcus/Guto Carvalhaes. W drugim secie Canarinhos wygrali wynikiem… 35:33.

Wyniki 2. rundy:

Chow/Del Bianco (Kanada) – Revuelta/Galindo (Meksyk)  2:0 (21:13; 21:15)

Takvam/Sannarnes (Norwegia) – Stork/Schmidt (Niemcy)  1:2 (15:21; 21:15; 12:15)

Gerson/Kissling (Szwajcaria) – Conejo/El Chino (Wenezuela)  2:0 (21:7; 21:17)

Benes/Perusic (Czechy) – Kalmbach/Carico (USA)  2:1 (21:16; 14:21; 15:11)

Bolgov/Kucherenko (Rosja) – Haralds/Armands (Łotwa)  2:0 (21:15; 21:14)

Stevenson/Jones (USA) – Keith/May (Kanada)  2:1 (21:17; 16:21; 15:10)

Nusbaum/O’Gorman (Kanada) – Kantor/Łosiak (POLSKA)  0:2 (12:21; 13:21)

Dressler/Petutschnig (Austria) – Marcus/Guto Carvalhaes (Brazylia)  0:2 (17:21; 33:35)

Wyniki ćwierćfinałów:

Chow/Del Bianco (Kanada) – Stork/Schmidt (Niemcy)  1:2 (21:11; 19:21; 6:15)

Gerson/Kissling (Szwajcaria) – Benes/Perusic (Czechy)  2:0 (21:16; 21:17)

Bolgov/Kucherenko (Rosja) – Stevenson/Jones (USA)  2:0 (21:18; 21:14)

Kantor/Łosiak (POLSKA) – Marcus/Guto Carvalhaes (Brazylia)  2:0 (21:15; 21:17)

Pary półfinałowe:

Bolgov/Kucherenko (Rosja) – Kantor/Łosiak (POLSKA)

Gerson/Kissling (Szwajcaria) – Stork/Schmidt (Niemcy)

W turnieju kobiet zostały dziś natomiast rozegrane pojedynki ćwierćfinałowe i półfinałowe. Mimo że rywalizacja toczyła się już bez reprezentantek Polski, nie obyło się bez emocji. W ćwierćfinale wyeliminowana została najwyżej rozstawiona para: Pischke i Humana-Paredes przegrały po niezwykle zaciętym pojedynku 0:2 z Brazylijkami – Drussylą i Rebeccą. W półfinale doszło natomiast do ciekawego meczu par rozstawionych z „dwójką” i „trójką”. Tutaj górą była para z numerem „2” – Betschart i Vergé-Dépré ograły 2:0 Ross i Hughes i to Szwajcarki zakwalifikowały się do finału zawodów. Ich rywalkami w walce o złoto będą Drussyla i Rebecca.

Pischke/Humana-Paredes (Kanada) – Drussyla/Rebecca (Brazylia)  0:2 (22:24; 22:24)

Artacho/Clancy (Australia) – Aulenbrock/Behrens (Niemcy)  2:0 (21:17; 21:18)

Ross/Hughes (USA) – Seyfferth/Krebs (Niemcy)  2:0 (21:19; 21:10)

Dabizha/Karapischenko (Rosja) – Betschart/Vergé-Dépré (Szwajcaria)  0:2 (18:21; 13:21)

Wyniki półfinałów:

Drussyla/Rebecca (Brazylia) – Artacho/Clancy (Australia)  2:1 (21:14; 18:21; 15:9)

Ross/Hughes (USA) – Betschart/Vergé-Dépré (Szwajcaria)  1:2 (21:12; 17:21; 10:15)