MŚJiK w łucznictwie: Kacper Sierakowski ze srebrem!

Kacper Sierakowski wywalczył w chińskim Wuxi tytuł wicemistrza świata juniorów w łucznictwie. Polak w finale przegrał 3:7 z Belgiem Robinem Ramaekersem. To największy sukces polskiego łucznictwa w zmaganiach indywidualnych od 2002 roku , kiedy to w czeskim Nymburku Karina Lipiarska zdobyła złoty medal MŚ kadetek. 

lucznictwoPolak do fazy pucharowej mistrzostw wchodził z 39. miejsca w kwalifikacjach. W drabince głównej radził sobie jednak znakomicie, eliminował rywala za rywalem o czym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. W finale Sierakowski trafił na Robina Ramaekersa, który w kwalifikacjach był ósmy, a w ćwierćfinale wyeliminował znanego z seniorskich aren Gaela Prevosta z Francji. Starcie o złoto rozpoczął Sierakowski słabo. Pierwszą rundę przegrał bowiem wyraźnie, 28:24. Polak do spotkania podszedł dość nerwowo i gdy minął pierwszy stres zaczął strzelać znacznie celniej. Druga odsłona zakończyła się remisem 28:28. W trzeciej Sierakowski ponownie uzyskał 28 „oczek”, ale Belg uzyskał jeden więcej. Sytuacja naszego reprezentanta była więc mało komfortowa, ponieważ to rywal prowadził 5:1. Czwarta runda przyniosła jednak zwycięstwo 29:28 i przedłużenie nadziei na złoto Mistrzostw Świata. Niestety nadzieja ta zgasła szybko. Po wyrównanej walce Polak przegrał piątą odsłonę 28:29 i zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Kacprowi należą się wielkie brawa za wspaniałą walkę i ogromny sukces, którego chyba nikt się nie spodziewał.

Srebro Kacpra Sierakowskiego jest pierwszym od 2002 roku indywidualnym medalem polskich łuczników w zawodach rangi mistrzostw świata. Jedenaście lat temu na najwyższym stopniu podium w indywidualnych zmaganiach kadetek stawała Karina Lipiarska. W międzyczasie na nasze konto dopisanych zostało kilka medali kadetów i juniorów w drużynie oraz brąz drużyny seniorów w roku 2005. Na indywidualny medal MŚ seniorów czekamy od 1981 roku i srebra Alicji Ciskowskiej we włoskiej miejscowości Punta Ala.

Po brązowy medal sięgnął Ukrainiec Vitalyi Komonyuk, który po wyrównanej walce pokonał 6:4 Glasana Bazarzhapova z Rosji.

Wyniki pozostałych finałów: 

Juniorki złoto: Sungeun Jeon (Korea Południowa) 6:5 Yeji Sim (Korea Południowa)

Juniorki brąz: Begunhal Unsan (Turcja) 5:6 Heeseon Lim (Korea Południowa)

Kadeci złoto: Patrick Huston (Wielka Brytania) 6:2 Sanzhar Mussayev (Kazachstan)

Kadeci brąz: Luis Esteban Infante (Meksyk) 6:4 Arsalan Baldanov (Rosja)

Kadetki złoto: Yuri Jeong (Korea Południowa) 6:2 Jiaxin Wu (Chiny)

Kadetki brąz: Hyeseon Lee (Korea Południowa) 6:2 Regina Maria Romero (Gwatemala)

Kadeci drużyna złoto: Francja 219:210 Turcja

Kadeci drużyna brąz: Tajwan 216:215 Indie

Kadetki drużyna złoto: Korea Południowa 217:221 Francja

Kadetki drużyna brąz: Rosja 215:225 Chiny

Juniorzy drużyna złoto: USA 203:216 Rosja

Juniorzy drużyna brąz: Holandia 209 (D26):209 (D25) Belgia

Juniorki drużyna złoto: Korea Południowa 213 (D28):213 (D29) Ukraina

Juniorki drużyna brąz: Tajwan 190:204 Chiny

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password