„Muszelka 2016” – zapowiedź!

Organizowana w drugi weekend  listopada „Muszelka 2016” zgromadzi w Warszawie ponad setkę pływaków, którzy wystartują w Ogólnopolskich Zawodach Integracyjnych! Na starcie zobaczymy medalistów z paraolimpiady w Rio: Oliwię Jabłońską i Wojciecha Makowskiego!

muszelka-2016-plakat, sport paraolimpijski, sport osób z niepełnosprawnościami

Dyrektor zawodów Marcin Jakubowski zapowiada tegoroczną edycję „Muszelki”, która powraca do kalendarza startów polskich pływaków po przerwie:

Będą to, jak dobrze liczę, dziesiąte zawody integracyjne. Pierwsze dwie edycje (2005, 2006 rok) odbyły się na Ursusie. Od 2007 już na Targówku. Około 150-ciu zawodników reprezentujący 18 klubów z całej Polski (m.in.: z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Lublina, Poznania, Szczecina i Tarnowa) ma wystartować 12 i 13 listopada. Do startu zgłoszona jest kadra, która uczestniczyła w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janerio na czele z medalistami Oliwią Jabłońską i Wojciechem Makowskim. Głównym organizatorem jest Klub Sportowy Niepełnosprawnych Start – Warszawa.

Wicemistrz paraolimpijski na 100 metrów stylem grzbietowym z Rio, Wojciech Makowski podzielił się z nami wiadomościami o ostatnim starcie w Tychach, a także dwóch najbliższych w Warszawie (12-13.11.2016 r.) i Wrocławiu (26-27.11.2016 r.)

Będzie to pierwsza edycja Muszelki, w której będę startował. Ostatni start, praktycznie bez przygotowań – tak zwany start z partyzanta, miałem na Dziewiątym Ogólnopolskim Integracyjnym Mitingu Pływackim im. M. Maika w Tychach. Popłynąłem wtedy na 50 metrów stylem dowolnym. Chyba nawet uzyskałem życiówkę. Podczas Muszelki planuję wystartować na 50 i 100 metrów, zarówno stylem dowolnym jak i grzbietowym. Kolejny mój start będzie we Wrocławiu podczas XXVII Memoriału Marka Petrusewicza.

——————————————————————————————————————————————

Portal igrzyska24.pl jest patronem medialnym Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Pływackich: Muszelkach 2016!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password