Narciarstwo alpejskie ˜– PŚ: Jasnrud odbiera Małą Kryształową Kulę, Reichelt wygrywa wyścig

Hannes Reichelt z Austrii wygrał ostatni w tym sezonie supergigant. Dopiero 9. miejsce zajął Kjetill Jansrud, jednak zwycięstwo w klasyfikacji supergiganta w tym sezonie zapewnił sobie już wcześniej.

Hannes Reichelt wygrał w ostatnim supergigancie w tym sezonie. Austriak o 0.11 sekundy wyprzedził Włocha Dominika Parisa. Na najniższym stopniu podium stanęli ex aequo Mauro Caviezel ze Szwajcarii i Aleksander Aamodt Kilde z Norwegii, którzy do zwycięzcy stracili 0.33 sekundy. Zwycięzca klasyfikacji supergiganta w tym sezonie – Norweg Kjetill Jansrud – dziś był dopiero 9. ze stratą 0.8 sekundy do Reichelta, ale i tak mógł się dziś cieszyć z odebrania Małej Kryształowej Kuli.

Pięciu spośród 25 zawodników nie ukończyło swojej próby. W tym gronie znalazł się między innymi Kanadyjczyk Erik Guay. Dwóch zawodników, Dustin Cook (Kanada) i Andreas Sander (Niemcy) zostało zdyskwalifikowanych.