Narciarstwo alpejskie: Bydliński kończy karierę? Znamy skład Polaków na inaugurację w Soelden

Już w najbliższy weekend (22-23 października) odbędzie się inauguracja Pucharu Świata. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, tradycyjnie już, będą walczyć o zwycięstwo w slalomie gigancie w austriackim Soelden. Dochodzą do nas również niepokojące wieści ze strony Macieja Bydlińskiego.

Szansę debiutu w zawodach najwyższej rangi dostał Piotr Habdas. Młody, 18-letni alpejczyk jest mistrzem świata w kategorii kadetów do lat 18 w supergigancie, wicemistrzem w gigancie i brązowym medalistą w zjeździe.

U kobiet, o pierwsze w karierze punkty, powalczy 22-letnia Maryna Gąsienica-Daniel.

W Soelden w sobotę odbędzie się slalom gigant kobiet, a w niedzielę mężczyzn.

Docierają do nas niepokojące wieści o najlepszym polskim alpejczyku ostatnich lat – Macieju Bydlińskim. Po tym jak drugi raz z rzędu nie został nominowany do polskiej kadry, pomimo swoich osiągnięć, nie ma środków na samodzielne starty i coraz poważniej zastanawia się nad zakończeniem, bądź co najmniej przerwaniem zawodowej kariery. 28-latek ze Szczyrku jest jedynym naszym reprezentantem, który zdobywał punkty Pucharu Świata w ciągu ostatnich 6 lat.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password