Narciarstwo alpejskie: Mistrz olimpijski proponuje kwalifikacje rodem z Formuły 1

Mistrz olimpijski z Soczi w zjeździe – Austriak Matthias Mayer proponuje wprowadzić system kwalifikacji wzorowany na tym z wyścigowej Formuły 1. Jest to jego odpowiedź na nowy sposób przyznawania numerów w konkurencjach szybkościowych.

Od obecnego sezonu FIS zdecydował się wprowadzić nowe zasady przydzielania numerów startowych, w konkurencjach szybkościowych, w których to, jako który zawodnik staruje ma duże znaczenie. Otóż przed zawodami w zjeździe, bądź supergigancie zawodnicy z pierwszej dziesiątki (w kolejności od najlepszego w rankingu) będą mogli wybrać sobie nieparzysty numer startowy od 1 do 19, a ci z miejsc 11-20 parzysty z zakresu 2-20. Znaczenie jest o tyle duże, że na początku śnieg na trasie może jeszcze być nieco nie ubity, miękki (jeśli jest „świeży”) i zatrzymywać zawodnika, a w późniejszej fazie rywalizacji mogą pojawiać się niebezpieczne dziury.

Mistrz olimpijski w zjeździe z Soczi z 2014 roku, Matthias Mayer, ma inny pomysł. Chcę wprowadzić kwalifikacje na wzór tych z Formuły 1. Oznaczałoby to, że zawodnik dostanie taki numer startowy, jakie miejsce zajął w kwalifikacjach.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password