Narciarstwo alpejskie – Młody narciarz zmarł w szpitalu

Max Burkhart, 17-letni narciarz alpejski z Niemiec, zmarł w szpitalu na skutek obrażeń odniesionych w czasie wypadku w Lake Louise. To już drugi taki przypadek w tym sezonie.

Młody alpejczyk miał wziąć udział w zawodach Pucharu Nor-Am rozgrywanych w Lake Louise. W czasie wtorkowego treningowego zjazdu Burkhart wypadł z trasy i uderzył w konstrukcję zabezpieczająca stok. Służby medyczne i dwójka lekarzy, którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia, udzielili mu natychmiastowej pomocy. O 14:30 czasu lokalnego helikopter ratunkowy przetransportował znajdującego się w stanie krytycznym zawodnika do pobliskiego Centrum Medycznego Foothills. Ze względu na obrażenia dolnej połowy ciała konieczna była natychmiastowa interwencja chirurgiczna. Mimo starań lekarzy Niemiec zmarł w szpitalu w środę wieczorem.

„Przedstawiciele Alpine Canada i Alberta Alpine są zdruzgotani tą tragiczną stratą. Składamy nasze najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i kolegom z drużyny zmarłego. Zwracamy się z prośbą do narciarzy z całego świata, by w tych trudnych chwilach wspierali jego najbliższych” głosi oficjalny komunikat.

Ponieważ Burkhart uczęszczał do szkoły w USA, tym razem nie podróżował z drużyną. Według relacji jego kolegów zawodnik znał trasę, bowiem startował na niej już w wcześniej. W dniu wypadku warunki panujące na stoku były dobre i nie stanowiły zagrożenia dla startujących sportowców. Ze względu na tragiczne wydarzenia zaplanowane na czwartek zwody zostały przesunięte na piątek.

źródło: Calgary.ctvnews.ca, Globalnews.ca

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password