Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Dalekie miejsca Polaków w zjazdach

W Szwedzkim Are rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. W pierwszej konkurencji – zjeździe – starowała jedna Polka i dwóch Polaków. Niestety Katarzyna Wąsek, Piotr Habdas nie mogą zaliczyć tego występu do udanych. Paweł Pyjas był trzeci w kategorii kadetów, ale startowało w niej tylko pięciu zawodników.

Kobiety
Zawody kobiet wygrała Amerykanka Alice Merrywheather, która o zaledwie 2 setne sekundy wyprzedziła Katję Grossmann ze Szwajcarii. Brąz trafił do Niemki Kiry Weidle, która do zwyciężczyni straciła 0.43 sekundy. Katarzyna Wąsek ze stratą 5.06 sekundy zajęła dopiero 43. miejsce, wyprzedzając tylko cztery zawodniczki. Polkę wyprzedziły nawet reprezentantki Bośni i Hercegowiny, czy Nowej Zelandii.

Mężczyźni
Wśród mężczyzn również wygrał zawodnik z USA. Konkretnie był to Sam Morse. Na podium towarzyszyli mu Włoch Alexander Prast (+0.38 s) i Austriak Raphael Haaser (+0.50 s). Polacy plasowali się daleko. Piotr Habdas był 55. ze stratą 3.76 sekundy, a Paweł Pyjas plasował się dziesięć miejsc dalej ze stratą 6.07 sekundy. Jego wynik liczył się też w kategorii kadetów (U-18) i w niej zajął trzecie miejsce, tracąc do najlepszego Norwega 4.56 sekundy, jednak w dzisiejszych zawodach startowało tylko pięciu jego rówieśników, a jeden z nich rywalizacji nie ukończył.