Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Gigant dla Włoszki Laury Pirovano, drużynówka dla Kanady

W kolejnym dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Are odbył się slalom gigant kobiet. Najlepszy wynik zanotowała w nim Włoszka Laura Pirovano. Najlepsza z Polek – Katarzyna Wąsek – była dopiero 46. W drużynowej rywalizacji wygrała Kanada, która po drodze wyeliminowała między innymi Polskę.

Slalom gigant
Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu była Norweżka Kristin Lysdahl. Za nią ze stratą 0.83 sekundy plasowała się Włoszka Laura Pirovano. Trzecia na półmetku, z czasem zaledwie o 2 setne sekundy gorszym od Pirovano, była Niemka Jessica Hilzinger. Z reprezentantek Polski najwyżej, na 58. miejscu sklasyfikowana była Katarzyna Wąsek, ze stratą 5.30 sekundy. Jeszcze dalej, na 76. pozycji była Maria Łuczak, której czas był jeszcze o 3 sekundy słabszy od rezultatu Wąsek. Przejazdu nie ukończyła Daria Krajewska.

W finałowym przejeździe doszło do zmian w czołówce. Na pierwsze miejsce wskoczyła Pirovano. Obok niej na podium znalazły się ostatecznie dwie Austriaczki. Srebro zgarnęła 5. na półmetku Katharina Liensberger, a brąz 10. po pierwszym przejeździe Chiara Mair. Lysdahl i Hilzinger nie dojechały do mety. Katarzyna Wąsek zajęła ostatecznie 46. miejsce, a Maria Łuczak 60.