Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Loic Meilard ze złotem

Szwajcar Loic Meillard został juniorskim mistrzem świata w kombinacji. Na odległym 45. miejscu zawody ukończył Piotr Habdas. Paweł Pyjas był dziesięć pozycji niżej, a w klasyfikacji kadetów uzyskał 4. rezultat w gronie sześciu sklasyfikowanych.

Po supergigancie na prowadzeniu był Amerykanin Sam Morse. Dalej byli trzej Szwajcarzy. Drugi ze stratą 0.08 sekundy Semyel Bissig, trzeci (+0.15) Lars Roesti, a czwarty (+0.27) Loic Meillard. Na 9. miejscu był Amerykanin Rivaer Radamus, który tracił 0.91 sekundy do prowadzącego. Dziesięć miejsc niżej, ze stratą 1.46 sekundy był Niemiec Georg Hegele. Piotr Habdas był 56. ze stratą 2.97 sekundy, a Paweł Pyjas dopiero 67. z rezultatem o 4.08 sekundy słabszym od wyniku Morse’a.

W slalomie doszło do sporych przetasowań. Na pierwsze miejsce przeskoczył Meillard. Srebro zdobył Radamus, a brąz Hegele. Bissig spadł na miejsce 4., a Roesti na 10. Poprawili się nieco Polacy. Habdas był ostatecznie 45., a Pyjas 55. Ten drugi był też 4. w gronie 9. zawodników, których wyniki liczyły się do rywalizacji kadetów.