Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Słabe występy Biało-Czerwonych w dwóch pierwszych dniach

Od wczoraj w Szwajcarskim Davos trwa rywalizacja w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Wczoraj rozdano medale w slalomie gigancie kobiet, dziś w slalomie kobiet i zjeździe mężczyzn. Wyniki Biało-Czerwonych nie napawają optymizmem.

Slalom gigant kobiet

Już wczoraj medale rozdano w slalomie gigancie kobiet. Górą na trasie w Davos były Austriaczki. Wygrała, z łącznym czasem dwóch przejazdów wynoszącym 1:39,66, Julia Scheib. Druga była jej rodaczka Katharina Liensberger, słabsza od koleżanki z kadry o zaledwie 0,13 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła ze stratą 0,94 s Finka. Czy wynik Riikki Honkanen oznacza, że w niedalekiej przyszłości fińscy kibice doczekają się po latach przerwy kolejnych sukcesów swoich rodaków?

Niestety słabo zaprezentowały się reprezentantki Polski. Daria Krajewska zajęła 40. miejsce, ze stratą 7,04 sekundy do Scheib. Pierwszego przejazdu nie ukończyła Magdalena Łuczak, a ze startu zrezygnowała, mimo obecności na liście startowej, Aniela Sawicka.

1. Julia Scheib (AUT) 1:39,66
2. Katharina Liensberger (AUT) 1:39,79
3. Riikka Honkanen (FIN) 1:40,60

40. Daria Krajewska (POL) 1:46,70
DNF1 Magdalena Łuczak
DNS Aniela Sawicka

Slalom kobiet

Dziś rano juniorki zmierzyły się w slalomie. Wygrała go z czasem 1:46,51 Słowenka Meta Hrovat. Warto przypomnieć, że 19-latka w miniony weekend sensacyjnie stanęła na najniższym stopniu podium slalomu giganta w Lenzerheide, rozgrywanego w ramach Pucharu Świata. Czyżby miała w przyszłości osiągnąć taki sam poziom jak Tina Maze? Drugie miejsce zajęła Austriaczka Franziska Gritsch, a jej czas był słabszy od rezultatu Słowenki aż o 0,72 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Aline Danioth, słabsza od Hrovat o 1,25 s.

Magdalena Łuczak, Aniela Sawicka i Daria Krajewska nie mogą zaliczyć swoich występów do udanych. Z przykrością trzeba szczerze powiedzieć, iż był to fatalny wyścig w wykonaniu naszych młodych alpejek. Ciężko powiedzieć czy powodem tego był stres, czy słabsza dziś dyspozycja, ale żadna z nich nie zdołała ukończyć pierwszego przejazdu.

1. Meta Hrovat (SLO) 1:46,51
2. Franziska Gritsch (AUT) 1:47,23
3. Aline Danioth (SUI) 1:47,76

DNF Magdalena Łuczak
DNF Daria Krajewskia
DNF Aniela Sawicka

Zjazd mężczyzn

W tej konkurencji dużo radości mieli lokalni kibice. Zawody wygrał Szwajcar Marco Odermatt z czasem 2:20,18. Rywalizacja na trasie zjazdowej była niesamowicie wyrównana. Kanadyjczyk Sam Mulligan, który zajął drugie miejsce, stracił do zwycięzcy zaledwie 0,02 sekundy! Co więcej, trzeci Lars Roesti, kolejny szwajcarski medalista, miał rezultat gorszy od swojego rodaka o 0,03 s! W najszybszej z konkurencji męskich nie oglądaliśmy Polaków.

1. Marco Odermatt (SUI) 2:20,18
2. Sam Mulligan (CAN) 2:20,20
3. Lars Roesti (SUI) 2:20,21

PYTANIE KONKURSOWE

Jaki kraj oprócz Polski reprezentowały w narciarstwie alpejskim siostry Małgorzata i Dorota Tlałka?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres [email protected]; punktacja: 10 punktów za poprawną odpowiedź w ciągu 24 godzin, 5 punktów za poprawną odpowiedź w ciągu 48 godzin.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password