Narciarstwo alpejskie – MŚJ: W kombinacji Polki również tylko „tłem”

Dziś w Are ścigały się tylko alpejki, alpejczycy mogli w Dniu Mężczyzny nieco odpocząć. Wygrała, podobnie jak we wczorajszym supergigancie, Austriaczka Nadine Fest. Jedyna sklasyfikowana Polka – Katarzyna Wąsek, była 35.

Fest prowadziła już po supergigancie. Austriaczka miała 0.82 sekundy przewagi nad Słowenką Metą Hrovat. Trzecia ze stratą 1.09 była Włoszka Laura Pirovano, a zaledwie 5 setnych sekundy za nią plasowała się kolejna z Austriaczek – Farnziska Gritsch. Katarzyna Wąsek z czasem o 5.62 sekundy słabszym, niż rezultat Fest była 39., a Maria Łuczak (której wynik liczy się również w kategorii kadetek) była 50. ze stratą 11.78 sekundy. Daria Krajewska nie dojechała do mety.

W slalomie dwie czołowe pozycje pozostały bez zmian. Jedynie przewaga Fest zmalała do 0.46 sekundy. Na trzecie miejsce wskoczyła Gritsch, której zaledwie jednej setnej sekundy zabrakło do tego, by podzielić się srebrem z Metą Hrovat. Pirovano spadła na 7. miejsce. Wąsek zanotowała nieduży awans. Polka tracąc 8.83 sekundy do zwyciężczyni, zajęła 35. miejsce w gronie 42. sklasyfikowanych alpejek. Maria Łuczak nie ukończyła slalomu.