Narciarstwo alpejskie – MŚJ: W supergigancie również odległe lokaty

W drugim dniu rywalizacji na stokach w Are nasi reprezentanci ponownie nie dali nam powodów do dumy. Najlepszy wynik, miejsce 40., osiągnęła Katarzyna Wąsek. Niesamowicie wyrównana okazała się czołówka rywalizacji panów.

Kobiety
Całe podium rywalizacji pań zajęły Austriaczki. Co więcej, kolejna reprezentantka tego kraju była 4. Najlepiej spisała się Nadine Fest. Za nią, z dość dużą stratą 1.19 sekundy była Franziska Gritsch. Podium uzupełniła Dajana Dengscherz, która do zwyciężczyni straciła 1.30 sekundy. Czterdziestą pozycję (ex aequo z Francuzką Anouck Errard) zajęła Katarzyna Wąsek. Czas Polki był o 5.96 sekundy słabszy od tego, który „wykręciła” Fest. Dalej były jeszcze dwie nasze zawodniczki. Na 48 miejscu ze stratą 7.32 sekundy była Daria Krajewska, a na 52. miejscu Maria Łuczak, która straciła aż 10.20 sekundy. Wynik tej ostatniej liczył się też w klasyfikacji kadetek (U-18) i dawał jej 8. miejsce w gronie 11 sklasyfikowanych zawodniczek.

Mężczyźni
Wśród mężczyzn rywalizacja była niewyobrażalnie wyrównana. Pierwszych sześciu zawodników dzieliła jedna dziesiąta sekundy! Wygrał Francuz Nils Alphand, o 0.01 sekundy wyprzedzając Austriaka Raphaela Haasera i o drugie tyle Szwajcara Semyela Bissiga. Paweł Pyjas był dopiero 61. ze stratą 4.89 sekundy. Piąte miejsce (na sześciu sklasyfikowanych alpejczyków) zajął w kategorii kadetów. Piotr Habdas nie ukończył rywalizacji.