Narciarstwo alpejskie – PE: Kolejne zwycięstwo! Igor Sikorski pierwszy w gigancie!

Pierwsze miejsce w supergigancie wczoraj, dzisiaj również pierwsze w slalomie gigancie! Igor Sikorski w Pucharze Europy, w Sella Nevea (Włochy) radzi sobie w najlepszy możliwy sposób, po prostu wygrywa i zyskuje na miesiąc przed paraolimpiadą, ogromną pewność siebie!

Igor Sikorski w grupie monoski pojechał najszybciej dwa przejazdy w slalomie gigancie i ze swobodą, prawie 1,5 sekundy nad rywalami, wygrał slalom gigant w Sella Nevea zaliczany do cyklu Pucharu Europy. Jego czasy: 49.58 i 48.71 złożyły się na ogólny wynik 1:38.29, który okazał się o 1,42 s lepszy od Niemca Georga Kreitera, i o 7,01 s od Chorwata Dino Sokolović. 7. miejsce zajął drugi z Polaków, Bartosz Mrozek. Z Sikorskim przegrał o 22,85 sekundy.

Na fanpage’u na Facebooku Igor Sikorski podsumował dzisiejszy start, doceniając dobrze przygotowaną trasę oraz fanów, którzy dodają mu mega powera!

Po pierwszym przejeździe było mega ciasno. 3 zawodników w 1 sekundzie. Finalnie odskoczyłem w drugim przejeździe na 1.42 s. Niby przewaga nad konkurentami, ale na trasie tak serio jest się samemu i walczy się z samym sobą, a nie z innymi zawodnikami, więc tym bardziej się cieszę z tego wyniku. Co do warunków, trasa twarda, zmrożona. Dobrze przygotowana, taka jak powinna być.  Jutro jeszcze jeden start i arrivederci… wracamy do Polski na kilka dni. Na narty wrócę około 06.02 a w międzyczasie czeka mnie odpoczynek i praca nad niespodzianką dla moich super fanów! Serio serio! Dodajecie mi mega powera.

W gronie alpejczyków z dysfunkcją wzroku, Maciej Krężel i przewodniczka Anna Ogarzyńska zajęli 4. miejsce w slalomie gigancie. W poniedziałek i we wtorek Krężel był dwukrotnie czwarty w supergigancie.

Dzisiaj do podium Krężelowi zabrakło zaledwie 0,17 s. Na mecie uzyskał łączny czas dwóch przejazdów,  1:44,74. Wygrał Francuz Hyacinthe Delaplace, z czasem 1:41,91.

W czwartek zakończenie Pucharu Europy w Sella Nevea. Alpejczycy wystartują ponownie w slalomie gigancie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password