Narciarstwo alpejskie – PE: Sikorski najlepszy w supergigancie!

Igor Sikorski cały czas w olimpijskiej formie! Nasz alpejczyk ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, tym razem w supergigancie rozgrywanym w ramach Pucharu Europy w Sella Nevea, we Włoszech. 

Polscy alpejczycy niepełnosprawni przystępowali do zawodów w Sella Nevea po podróży z Tignes, we Francji. Gdzie nie odbyły się zeszłotygodniowe zawody w konkurencjach szybkościowych, ponieważ organizatorzy nie przygotowali odpowiednio trasy. Dzisiaj, a także wczoraj w Sella Nevea takich problemów nie było.

Igor Sikorski, startujący w konkurencji monoski wygrał supergigant! 27-letni Polak uzyskał na mecie czas 59,55 sekundy, co pozwoliło mu o 0,49 s wyprzedzić drugiego na mecie Austriaka Romana Rabla. Trzecie miejsce zajął inny z Austriaków, Simon Wallner, ze stratą to naszego rodaka 4,03 s. Poniedziałkowej rywalizacji w supergigancie Igor Sikorski nie ukończył.

 

W Sella Nevea startuje też Maciej Krężel w grupie alpejczyków z dysfunkcją wzroku. Wraz z przewodniczką Anną Ogarzyńską, Krężel dwukrotnie w supergigancie był na 4. miejscu.

Zawody w  Sella Nevea potrwają do czwartku. Jutro i pojutrze alpejczycy ścigać się będą w slalomie gigancie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password