Narciarstwo alpejskie – PŚ: Bezkonkurencyjna Brignone

Super G to wymagająca dyscyplina narciarstwa alpejskiego. Dziś w Bad Kleinkirchheim nie miała sobie równych Frederica Brignone, ale świetny przejazd zaliczyła także Lara Gut. Na trasie nie oglądaliśmy reprezentantki Polski. 

Jako pierwsza na trasę ruszyła Sofia Goggia. Włoszka nie uzyskała dobrego czasu, kolejne alpejki zyskiwały znacznie lepszy rezultat od niej. Tuż za zawodniczką z Italii wystartowała Lindsey Vonn. Już reprezentantka Stanów Zjednoczonych zrzuciła rywalkę z pierwszego miejsca, wyprzedzając ją o 0,06s. Na górze było jednak jeszcze kilka innych, równie świetnych, które mogły pokonać i alpejkę z Italii, i z USA. Przejazd Vonn ostatecznie też nie był tak dobry, jak można by było się po niej spodziewać. Amerykanka uplasowała się dopiero na siódmej pozycji, a Goggia zakończyła rywalizację na dziewiątym miejscu.

Kiedy Tina Weirather ruszyła na trasę, wydawać by się mogło, że uzyskała bardzo dobry czas przejazdu. Na mecie  jednak najpierw pokonała ją Lara Gut, której przewaga nad reprezentantką Lichtensteinu wynosiła 1,06s, a następnie bezkonkurencyjna okazała się Frederica Brignone. Włoszka przecięła linię na dole trasy z czasem lepszym o 0,18s od znakomitej Szwajcarki. Poprawienie tak wyśrubowanego przejazdu było nie lada wyzwaniem, które okazało się niemożliwe do uczynienia. Pozostawała kwestia miejsc na drugim i trzecim stopniu podium. Brignone już nikt nie zdołał wyprzedzić, ale czas Gut, a już na pewno Weirather, był możliwy do pokonania. SuperG szczęśliwie zakończył się dla Szwajcarki, ale wówczas trzecia alpejka musiała pogodzić się z lepszą dyspozycją rywalek.

Tak też się stało. Na trzecie miejsce wskoczyła Cornelia Huetter, która przegrała z Włoszką o 0,46s, a tuż za nią plasowała się Tiffany Gauthier, tracąc 0,89s. Przejazd Weirather i Vonn wydawał się być dobry, jednak rywalki zrobiły jeszcze większą pracę na trasie, która przyniosła im świetny rezultat. Lepsza od Amerykanki i alpejki z Liechtensteinu była jeszcze Nadia Fanchini, tracąc jednak niemal sekundę do prowadzącej.

 

Wyniki SuperG:

 1. Frederica Brignone (ITA) 1:09.80
 2. Lara Gut (SUI) +0,18
 3. Cornelia Huetter (AUT) +0,46
 4. Tiffany Gauthier (FRA) +0,89
 5. Nadia Fanchini (ITA) +0,98

 

Klasyfikacja SuperG:

 1. Tina Weirather (LIE) 276
 2. Lara Gut (SUI) 239
 3. Frederica Bdrignone (ITA) 201
 4. Sofia Goggia (ITA) 95
 5. Michelle Gisin (SUI) 187

Klasyfikacja Generalna Pucharu Świata:

 1. Mikaela Shiffrin (USA) 1381
 2. Wendy Holdener (SWE) 560
 3. Petra Vlhova (SVK) 554
 4. Viktoria Rebensburg (GER) 534
 5. Frida Hansdotter (SWE) 499

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password