Narciarstwo alpejskie – PŚ: Bydliński znowu 57., Svindal znowu najlepszy

Maciej Bydliński, podobnie jak wczoraj, zajął w niedzielnym supergigancie w Lake Louise 57. miejsce. Dublet z Kanady wywiózł Norweg – Aksel Lund Svindal.

Na pierwszy rzut oka, jeśli ktoś zajmuje dwa razy to samo miejsce, to oznacza, że jest systematyczny. Niestety w przypadku Macieja Bydlińskiego wczoraj 57. miejsce oznaczało przedostatnie w gronie zawodników, którzy znaleźli się na mecie, a dziś już ostatnie. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że dziś Polak stracił trochę mniej do Aksela Lunda Svindala, ale powodem tego również jest fakt, że supergigantowe trasy są krótsze od tych zjazdowych.

Zdecydowanie najlepsze wspomnienia z Lake Louise wywiezie na pewno Aksel Lund Svindal. Norweg wygrał wczoraj, wygrał i dziś, umacniając się w ten sposób na czele klasyfikacji generalnej PŚ i pokazując, że po straconym ubiegłym sezonie w tym chce znowu walczyć o najwyższe cele. Bardzo udanie w Kanadzie zaprezentował się również Peter Fill. Włoch także dwa razy stanął na podium, będąc wczoraj drugi, a dziś trzeci. Parę Svindal-Fill w niedzielnym supergigancie udało rozdzielić się tylko aktualnemu mistrzowi olimpijskiemu w zjeździe – Matthiasowi Mayerowi.

Tuż za podium różnice pomiędzy zawodnikami były niesamowicie małe. Kolejna czwórka alpejczyków zmieściła się w przedziale 0,03 sek, a tworzyli ją Max Franz i Travis Ganong, którzy wspólnie zajęli czwarte miejsce, szósty Dominik Paris i siódmy Kjetil Jansrud. Rodak Svindala jednak w tym roku z Lake Louise nie wyjedzie w najlepszym humorze, gdyż dla zeszłorocznego dominatora konkurencji szybkościowych miejsca w okolicy końca pierwszej dziesiątki to nie jest szczyt marzeń.

Kobiety tymczasem dziś rywalizowały w slalomie w Aspen. Przed własną publicznością znowu najlepsza była Mikkaela Shiffrin, wygrywając z ogromną przewagą nad Fridą Hansdotter i Sarką Strachovą. Polki nie startowały.

W następny weekend panie i panowie zamienią się krajami. Kobiety wystartują w Kanadzie, a konkretnie również w Lake Louise, a mężczyźni ścigać się będą na trasach Mistrzostw Świata z lutego tego roku, czyli w Beaver Creek.

Wyniki supergigant w Lake Lousie:

1 SVINDAL Aksel Lund NOR 1:29.30
2 MAYER Matthias AUT 1:29.65 +0.35
3 FILL Peter ITA 1:29.75 +0.45
4 FRANZ Max AUT 1:29.81 +0.51
4 GANONG Travis USA 1:29.81 +0.51
6 PARIS Dominik ITA 1:29.83 +0.53
7 JANSRUD Kjetil NOR 1:29.84 +0.54
8 KRIECHMAYR Vincent AUT 1:29.95 +0.65
9 THEAUX Adrien FRA 1:30.09 +0.79
10 KILDE Aleksander Aamodt NOR 1:30.12 +0.82
57 BYDLINSKI Maciej POL 1:33:37 +4.07

KLASYFIKACJE GENERALNE PŚ

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password