Narciarstwo alpejskie – PŚ: Dobrze wiecie, kto wygrał slalom

Marcel Hirscher ponownie wygrał slalom. W ostatnim wyścigu przed świętami, który odbył się we włoskim Madonna di Campiglio był wyraźnie lepszy od swoich rywali. Na podium stanęli również Szwajcar Luca Aerni i Norweg Henrik Kristoffesen. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Hirscher prowadził już po pierwszym przejeździe na Canalone Miramonti. Z czasem 48,46 sekundy o 0,23 s wyprzedził reprezentującego Rosję Aleksandra Choroszyłowa. Trzeci na półmetku zmagań był tracący 0,37 sekundy Szwajcar Luca Aerni. Michał Jasiczek był jednym z 19 zawodników, którym nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu.

W drugim przejeździe oglądaliśmy 31 zawodników, ponieważ na półmetku ex aequo na 30. pozycji ze stratą 1,67 sekundy plasowali się Norweg Timon Haugen i Koreańczyk z południa Jung Dong-hyun. Niesamowite emocje zapewnili nam czołowi alpejczycy! Na trzecie miejsce z 5. awansował Norweg Henrik Kristoffersen. Jego rezultat (1:39,84) był zaledwie o 0,02 s lepszy od wyniku Szwajcara Daniela Yule. Drugie miejsce wywalczył inny z „Helwetów” – Luca Aerni, który o zaledwie 0,01 sekundy pokonał Norwega. Tym samym aktualny mistrz świata w kombinacji po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata. Aleksandr Choroszyłow już na górnej części trasy złapał tyczkę, zgubił nartę i tym samym nie ukończył przejazdu. Marcel Hirscher utrzymał prowadzenie, zachowując 0,4 sekundy ze swojej przewagi. W pewnym momencie wydawało się, że nie zdoła stanąć dziś na najwyższym stopniu podium, gdyż w środkowej części trasy kilkukrotnie miał poważne problemy, ratował się nawet przed wypadnięciem z trasy. To sprawiło, że z niedużą prędkością wjechał na stromą ścianę przed metą. Jego agresywny styl pozwolił mu jednak rozpędzić się i wygrać ostatnie przedświąteczne zawody.