Narciarstwo alpejskie – PŚ: Dressen najlepszy w Kitzbuehel

Dzisiaj na jednej z najtrudniejszych tras alpejskich w Kitzbuehel rozegrano zjazd mężczyzn. Najlepszy okazał się Niemiec Thomas Dressen wyprzedzając Szwajcara Beata Feuza i reprezentanta gospodarzy Hannesa Reichelta.

 

Rywalizację na stoku rozpoczął Hannes Reichelt zaliczając bardzo dobry czas 1:56:56. Austriak utrzymywał się ze swoim wynikiem do czasu przejazdu zawodnika z numerem 7. kiedy to Beat Feuz wyruszył na trasę. Szwajcar był wolniejszy od Reichelta tylko w początkowej części trasy. Potem Feuz przyspieszył i na kolejnych międzyczasach, aż do mety osiągął lepsze rezultaty od Austriaka. Wyprzedził go o 0.2 s. Kiedy wydawać by się mogło, że Feuz po raz drugi z rzędu okaże się najlepszy w rywalizacji zjazdu, na trasę ruszył Thomas Dressen. Na pierwszym pomiarze czasu miał identyczny rezultat, a na drugim przegrywał ze Szwajcarem o 0.14 s, jednak na następnych międzyczasach był już tylko lepszy, pokonując Feuza na mecie o 0.2 s i zwyciężając pierwszy raz w karierze zawody Pucharu Świata.

Wielu kibiców oczekiwało walki vice lidera w klasyfikacji zjazdu Beata Feuza z liderem Akslem Lundem Svindalem o zwycięstwo, jednak lider uzyskał dziś czas 1:57:27 i w ostateczności zajął ósme miejsce co oznacza, że Feuz  zbliżył  w klasyfikacji zjazdu do Svindala i traci do niego już tylko 30 punktów.

 

Wyniki:

  1. Thomas Dressen GER 1:56.15
  2. Beat Feuz SUI 1:56.35
  3. Hannes Reichelt AUT 1:56.56
  4. Vincent Kriechmayr AUT 1:56:56
  5. Marc Gisin SUI 1:56:83
  6. Andreas Sander GER 1:56:56
  7. Brice Roger FRA 1:57:08
  8. Aksel Lund Svindal NOR 1:57:27

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password