Narciarstwo alpejskie – PŚ: Ga-Pa zastąpi Wengen

Choć przy okazji ostatnich odwołanych zawodów mężczyzn FIS informował, że ze względu na ciasny kalendarz anulowane wyścigi nie będą już przenoszone, to jednak zdecydował się na zorganizowanie dodatkowego zjazdu w Garmisch-Partenkirchen w zamian za odwołane zawody w Wengen.

W ubiegły weekend na legendarnej trasie Lauberhorn w szwajcarskim Wengen miał odbyć się zjazd mężczyzn. Ze względu na intensywne opady śniegu i mocno wiejący wiatr, wyścig nie doszedł jednak do skutku. Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła zatem dołożyć jeden zjazd w Garmisch-Partenkirchen w Niemczech. Odbędzie się on 27 stycznia.

Ta decyzja może nieco zaskakiwać, ponieważ gdy odwołano pod koniec grudnia zjazd w Santa Catarinie, FIS zdecydował się nie robić zastępstwa ze względu n brak miejsca w kalendarzu. Teraz jednak miejsce się znalazło.

Szymon Frąckiewicz470 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password