Narciarstwo alpejskie – PŚ: Gigant dla Hirschera

Sezon powoli się kończy, ale przed alpejczykami jest jeszcze kilka wyścigów. Dziś w Kranjskiej Górze odbył się slalom gigant. Najlepszy na słoweńskiej trasie był Marcel Hirscher.

Hirscher prowadził wyraźnie już po pierwszym przejeździe. Austriak miał prawie sekundę (dokładnie 0,96 s) przewagi nad Norwegiem Henrikiem Kristoffersenem. Trzeci na półmetku, ze stratą 1.1 sekundy był Szwajcar Justin Murisier. Na 6. pozycji był wówczas Szwed Matts Olsson, który tracił 1.31 sekundy, a dopiero na 12. Leif Kristian Haugen, z czasem o 1.69 sekundy gorszym od pewnie kroczącego po kolejną kryształową kulę Hirschera.

W akcji nie oglądaliśmy dziś reprezentantów Polski. Aż piętnastu zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu, a jednym z nich był świetny gigantowiec – Francuz Alexis Pinturault.

Drugi przejazd przyniósł ogółem spore zmiany, jednak nie na czele. Pierwszą pozycję zdołał obronić Hirscher. Na drugie miejsce, dzięki kapitalnemu finałowemu przejazdowi wskoczył Haugen. Norweg przesunął się więc aż o 10 miejsce w klasyfikacji dzisiejszych zawodów. Na najniższym stopniu podium stanął ostatecznie Olsson. Kristoffersen spadł aż na 11 miejsce, a Murisier na 12. Tym razem swojego przejazdu nie ukończyło tylko dwóch zawodników.