Narciarstwo alpejskie – PŚ: Gigant mężczyzn odwołany

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Orkan Grzegorz pokrzyżował plany narciarzom i organizatorom. W Soelden porywy wiatru dochodzą do 120 km/h, w związku z tym rozegranie dziś zawodów jest niemożliwe. W kalendarzu nie pojawią się żadne zawody zastępcze.

Z inauguracją Pucharu Świata mężczyzn musimy się wstrzymać do 12 listopada i zawodów w fińskim Levi. Porywisty wiatr na lodowcu Rettenbach całkowicie uniemożliwiał dziś rywalizację. Jury nawet nie czekało długo z decyzją o odwołaniu, którą podjęto już o 6:45.

W związku z zapisem 18.1 w regulaminie Pucharu Świata odwołane zawody inauguracyjne Pucharu Świata nie są zastępowane w kalendarzu. Dlatego też nie będzie dodatkowych zawodów w zamian za dziś. W związku z tym, jeśli w dalszej części sezonu nie będzie już ubytków, odbędzie się w nim 9 slalomów gigantów.

Przypomnijmy, że na swój debiut w Pucharze Świata liczył dziś Paweł Pyjas. Niestety 19-letni Polak musi jeszcze poczekać na swoją szansę.

Szymon Frąckiewicz518 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password