Narciarstwo alpejskie – PŚ: Hansdotter z pierwszym triumfem w sezonie

Frida Hansdotter wygrała dzisiejszy slalom w austriackim Flachau. Szwedka wyraźnie wyprzedziła drugą Ninę Loeseth. Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Mikaela Shiffrin i Wendy Holdener. Debiut w zawodach najwyższej rangi zaliczyła dziś Daria Krajewska.

Za nami już trzeci slalom pań w 2017 roku. Tym razem areną zmagań było Flachau w Austrii. Na trasie pierwszego przejazdu dzisiejszego slalomu równych sobie nie miała Szwedka Frida Hansdotter. Prowadziła ona na półmetku, z przewagą aż 0.95s nad drugą Wendy Holdener ze Szwajcarii. Trzecia była Nina Loeseth z Norwegii ze stratą 1.15s. Dopiero piąta na tym etapie rywalizacji była Mikaela Shffrin. Amerykanka traciła do prowadzącej 1.38s.

Debiut w Pucharze Świata ma za sobą Polka Daria Krajewska. Nasza osiemnastoletnia zawodniczka zajęła 51. miejsce, czyli przedostatnie spośród sklasyfikowanych alpejek. Z pewnością zdobyła jednak cenne doświadczenie i miała okazję obserwować „zza kulis” pracę w trakcie zawodów najlepszych narciarek świata.

Pierwszego przejazdu nie ukończyły 22. zawodniczki. Wśród nich znalazły się między innymi Petra Vlhova i Lara Gut. Na starcie nie pojawiła się Michaela Kirchgasser.

Hansdotter w drugim przejeździe utrzymała swoje prowadzenie. Co prawda straciła sporo ze swojej przewagi, ale zdecydowanie miała o trwonić. Na drugie miejsce przesunęła się Nina Loeseth. Holdener spadła na trzecią pozycję, którą dzieliła z najszybszą na trasie finałowego przejazdu Mikaelą Shiffrin.