Narciarstwo alpejskie – PŚ: Hinterman najlepszy w kombinacji

W szwajcarskim Wengen odbyły się dziś zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Najlepsi narciarze brali dziś udział w kombinacji. Wśród nich swoich sił próbował Maciej Bydliński, który nie ukończył rywalizacji.

Los Polaka podzieliło również 19 innych zawodników. Tylko czterdziestka odnalazła drogę na metę dzisiejszego konkursu. Jak zwykle zawody rozpoczęliśmy od zjazdu. W nim nie powstawały duże różnice czasowe. Najlepszym okazał się reprezentant gospodarzy – Justin Murisier. Niespełna 0,3sec. tracili jednak do niego Stefan Hadalin (Słowenia), Victor Muffat-Jeandet (Francja) oraz Alexis Pinerault (Francja).

Jak zwykle jednak układ sił w czołówce został całkowicie przestawiony podczas slalomu. Najszybszy był w nim Francuz Maxence Muzaton. Najwięcej zyskał jednak ten, który po przyzwoitym czasie w zjeździe, w slalomie okazał się być drugi. Szwajcar Niels Hintermann ukończył slalom z czasem 1:34.29, co pozwoliło mu awansować w kombinacji z 23. pozycji na… miejsce 1.

Nie było dużych różnic. Szwajcar zawody kończył z minimalną przewagą nad drugim w łącznej klasyfikacji Maxence Muzatonem oraz trzecim Federikiem Bertholdem z Austrii.